Nedeľa, 17. február 2019
Slnečno  3,5 °C
Mimoriadne správy

Foto: Hygienici upozorňujú na kozmetické výrobky, ktoré nie sú bezpečné pre alergikov a deti

 Webnoviny   1. august 2018  187
Foto: Hygienici upozorňujú na kozmetické výrobky, ktoré nie sú bezpečné pre alergikov a deti

BRATISLAVA 1. augusta (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozornil na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány vo Fínsku a v Litve.

Prvým je telový krém Teufelskralle Balsam značky Jardin Naturel od nemeckého výrobcu Crevil Cosmetics GmbH. Vo výrobku sa nachádza konzervačná látka methylisothiazolinone, ktorá je povolená len do zmývateľných výrobkov. Krém môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb.

Odporúčame:
Foto: Pozor na škodlivú maskaru a gél na vlasy, môžu sa vyskytovať aj na Slovensku

Druhým potenciálne nebezpečným výrobkom je mydlo Bath Praline Glam Queen v tvare koláčika značky BadeFee od nemeckého výrobcu Bo Cosmetic. Tento kozmetický výrobok pripomína potravinu, preto nie je bezpečný najmä pre deti.

Viac k témam: nebezpečné výrobky, ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Hygienici upozorňujú na kozmetické výrobky, ktoré nie sú bezpečné pre alergikov a deti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.