Piatok, 5. jún 2020
Jasno  10,8 °C
Mimoriadne správy

Yahoo by malo zaplatiť viac ako sto miliónov dolárov majiteľom účtov, z ktorých unikli dáta

 Webnoviny  11. apríl 2019  67
Yahoo by malo zaplatiť viac ako sto miliónov dolárov majiteľom účtov, z ktorých unikli dáta

SAN FRANCISCO 11. apríla (WebNoviny.sk) - Takmer 200 miliónov ľudí, ktorým v rokoch 2013 a 2014 unikli citlivé informácie z ich účtov Yahoo, má dostať odškodnenie v celkovej sume 117,5 mil. USD.

Ide o výsledok dohody revidujúcej urovnanie z októbra minulého roka, ktoré okresná sudkyňa Lucy Kohová v San José v Kalifornii odmietla. Vtedajšia dohoda rátala s odškodnením v sume 50 mil. USD, ale sudkyňa výpočty spochybnila.

Odškodné zaplatí terajší majiteľ Yahoo


Odškodné uhradí terajší majiteľ Yahoo, spoločnosť Verizon, a firma Altaba, ktorá je nasledovníkom Yahoo vlastniacim podiel v čínskej internetovej spoločnosti Alibaba Group.

Ak sa urovnanie schváli, jeho výška 117,5 mil. USD sa môže stať doteraz najväčšou sumou vyplatenou pre krádež dát.

Zvyšovanie bezpečnosti


Spoločnosť Verizon v rámci dohody sľúbila, že bude pokračovať vo zvyšovaní bezpečnosti, ktoré zaviedla už po prevzatí Yahoo. Divízia Verizonu, do ktorej patrí Yahoo, má na bezpečnosť v rokoch 2018 až 2022 vynakladať v priemere zhruba 81 mil. USD ročne.

Spoločnosť Yahoo v rokoch 2013 až 2016, keď bola ešte samostatnou spoločnosťou, na bezpečnosť dávala ročne v priemere 15 mil. USD.

(1 EUR = 1,1279 USD)

Viac k témam: odškodné, yahoo, zaplatenie odškodného
Zdroj: Webnoviny.sk - Yahoo by malo zaplatiť viac ako sto miliónov dolárov majiteľom účtov, z ktorých unikli dáta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.