Piatok, 7. august 2020
Prevažne slnečno  18,1 °C
Mimoriadne správy

Prepravky na ovocie a zeleninu od Schoeller Allibert prepravujú bezpečne z poľa až na pulty obchodov

 PlaCla  30. december 2020  171
Prepravky na ovocie a zeleninu od Schoeller Allibert prepravujú bezpečne z poľa až na pulty obchodov

Práve ovocie a zelenina patrí medzi najšpecifickejšie prepravované potravinárske produkty. Tie majú špeciálne nároky nielen na hygienu, ale aj na následný transport a skladovanie. Preto sa firma Schoeller Allibert sústredila na vývoj vhodných prepraviek a vyvinula také, ktoré umožňujú jednoduchú manipuláciu v rôznych fázach procesu, a súčasne poskytujú výbornú ochranu pred poškodením ovocia a zeleniny pri preprave a skladovaní.


Prepravky na ovocie a zeleninu musia umožňovať jednoduchú ručnú manipuláciu, ale súčasne pohyb na rôznych automatických prepravných pásoch. Prepravky sú stohovateľné a súčasne skladacie. Tieto dve vlastnosti dokážu šetriť náklady firmám pri preprave, logistike a skladovaní. Súčasne ale šetria aj životné prostredie.


Malé prepravky na ovocie a zeleninu


V sortimente Schoeller Allibert nájdete rôzne typy malých a stredne veľkých prepraviek na ovocie a zeleninu. Sú stohovateľné, skladacie a jednoducho sa udržujú čistými. Vďaka tomu sú opakovane použiteľné. Sú tiež kompatibilné s paletovými prepravkami. Každá z prepraviek je určená pre styk s potravinami. Vďaka vetracím otvorom dokážu udržať ovocie a zeleninu dlhšie čerstvé.


Plastové veľkoobjemové kontajnery


Na prepravu veľkých objemov zeleniny a ovocia slúžia taktiež plastové debny BigBox a Maxilog. Pre ovocie a zeleninu sa používa taktiež ventilovaný box Maximus. Nosnosť týchto boxov dosahuje až 750 kg. Sú pripravené pre manipuláciu s vysokozdvižnými vozíkmi. Určené sú opäť pre opakované použitie a tomu je prispôsobená aj ich veľmi jednoduchá údržba.


Schoeller Allibert – to sú hotové riešenia aj výrobky na mieru


Pokiaľ v sortimente Schoeller Allibert nenájdete riešenie práve pre vás, firma vám ho dokáže vyvinúť na mieru. Príkladom takejto spolupráce je aj spolupráca firmy so spoločnosťou La COMA, pre ktorú bol vyvinutý big box Agrilog.


La COMA sa špecializuje na kôstkové ovocie. Dlhé roky používala drevené kontajnery, do ktorých sa vkladal ďalší plastový vak. Dochádzalo však k poškodzovaniu úrody a problematická bola aj údržba tohoto systému boxov. Tie boli taktiež nestabilnými a nedali sa jednoducho stohovať. Preto Schoeller Allibert vyvinul plytký paletový kontajner Agrilog o veľkosti 1200×1000×581 mm s úžitkovým objemom 448 litrov a s nosnosťou až 500 kg. Stohovateľná nosnosť je až 4500 kg.