Streda, 26. jún 2019
Slnečno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Po dlhých päťdesiatych rokoch opustil NASA počas výcviku budúci astronaut

 Webnoviny  28. august 2018  235
Po dlhých päťdesiatych rokoch opustil NASA počas výcviku budúci astronaut

MYS CANAVERAL 28. augusta (WebNoviny.sk) - Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) po prvý za uplynulých 50 rokov opustil počas výcviku budúci astronaut. Robb Kulin sa tak rozhodol urobiť v polovici svojej dvojročnej prípravy v Johnson Space Center v Houstone. Hovorkyňa NASA uviedla, že jeho odchod nadobudne platnosť v piatok.

Odporúčame:
Svet si pripomenie 50. výročie od prvého pristátia ľudí na mesiaci, oslavy v USA potrvajú rok

Dôvod jeho kroku je osobný a preto ho nemohla bližšie komentovať. Aljašťan pracoval ako vysoko postavený manažér v spoločnosti SpaceX, keď ho vybrali do programu. V tom čase vyhlásil, že dúfa, že raz poletí v rakete, ktorú pomáhal navrhnúť.

Tridsaťštyriročný muž bol medzi dvanástimi osobami, ktoré minulé leto vybrali z 18 300 kandidátov. Firmy SpaceX a Boeing pracujú na prvej komerčnej kapsule pre NASA, ktorú plánujú vypustiť počas budúceho roka.

Viac k témam: Johnson Space Center, NASA Národný úrad pre letectvo a vesmír, Robb Kulin, SpaceX
Zdroj: Webnoviny.sk - Po dlhých päťdesiatych rokoch opustil NASA počas výcviku budúci astronaut © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.