Sobota, 30. máj 2020
Zamračené  11,4 °C
Mimoriadne správy

Japonský vesmírny startup chce konkurovať americkým firmám, plánuje vyrábať nízkonákladové rakety

 Webnoviny  15. máj 2019  55
Japonský vesmírny startup chce konkurovať americkým firmám, plánuje vyrábať nízkonákladové rakety

TOKIO 15. mája (WebNoviny.sk) - Japonská spoločnosť Interstellar Technologies plánuje vyrábať nízkonákladové rakety, ktoré by boli konkurenciou amerických rivalov, ako napríklad firmy SpaceX.

Japonská spoločnosť začiatkom mesiaca vyslala do vesmíru malú raketu MOMO-3, ktorá dosiahla nadmorskú výšku 113,4 kilometra a následne spadla do Tichého oceánu.

Jej zakladateľ Takafumi Horie v stredu vyhlásil, že do niekoľkých rokov chce vypustiť prvú raketu na obežnú dráhu. Povedal, že nízkonákladový raketový biznis v Japonsku by mohol vyhovieť vedeckým a komerčným potrebám v Ázii.

Vesmírny program podporovaný japonskou vládou už predviedol špičkové technológie, no pre vysoké náklady zaostáva za ostatnými projektami vo svete.

Viac k témam: Interstellar Technology Inc., rakety, SpaceX
Zdroj: Webnoviny.sk - Japonský vesmírny startup chce konkurovať americkým firmám, plánuje vyrábať nízkonákladové rakety © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.