Utorok, 21. september 2021
Malá oblačnosť  5,7 °C
Mimoriadne správy

Zomrela Diána Igalyová, dvojnásobná olympijská medailistka podľahla koronavírusu

 Webnoviny   9. apríl 2021  61
Zomrela Diána Igalyová, dvojnásobná olympijská medailistka podľahla koronavírusu

9.4.2021 (Webnoviny.sk) - Vo veku 56 rokov prehrala boj s ochorením COVID-19 dvojnásobná olympijská medailistka v športovej streľbe Maďarka Diána Igalyová. Informáciu priniesol maďarský denník Nemzeti Sport na svojom webe.

Budapeštianska rodáčka Igalyová sa v minulosti predstavila na štyroch OH. Ešte v Barcelone 1992 štartovala v miešanej súťaži v skeete, o osem rokov neskôr brala bronz z OH v Sydney už v skeete žien. V Aténach 2004 sa stala olympijskou šampiónkou a v Pekingu 2008 sa so súťažami pod piatimi kruhmi rozlúčila trinástou priečkou.

"Je to strašná správa. Svet streleckého športu stratil jedného z najláskavejších šampiónov. Vždy priateľská, vždy usmiata a vždy inšpirujúca. Ďakujem ti za všetko, čo si pre náš šport urobila, tvoj odkaz určite bude pokračovať. Budeš nám chýbať Diana. Odpočívaj v pokoji," napísala na facebooku slovenská reprezentantka v skeete Danka Barteková, bronzová z OH 2012 v Londýne.

Barteková pod piatimi kruhmi debutovala v Pekingu 2008, kde sa štvornásobná svetová šampiónka Igalyová lúčila s OH, aj keď sa neskôr ešte pokúsila o zisk miestenky do Londýna 2012.

Viac k témam: Koronavírus, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela Diána Igalyová, dvojnásobná olympijská medailistka podľahla koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.