Utorok, 18. január 2022
Jasno  -2,7 °C
Mimoriadne správy

Zomrel úspešný kulturista Anton Holič, viacnásobný majster Európy a medailista z majstrovstiev sveta

 Webnoviny   8. apríl 2021  80
Zomrel úspešný kulturista Anton Holič, viacnásobný majster Európy a medailista z majstrovstiev sveta

8.4.2021 (Webnoviny.sk) - V stredu 7. apríla zomrel vo veku 68 rokov niekdajší úspešný kulturista Anton Holič, ktorý bol na vrchole kariéry v 80. rokoch 20. storočia. Rodák z Trnavy sa stal trikrát majstrom Európy (1980, 1981, 1983) a dvakrát priniesol z ME bronzové medaily (1982, 1987).

Viac o téme: KoronavírusBronzový bol dvakrát aj na majstrovstvách sveta (1979, 1981). Holič podľa dostupných zdrojov podľahol následkom ochorenia COVID-19. Informoval o tom aj špecializovaný web kulturistika.ronnie.cz.

Holič bol charakteristickou postavou slávnych čias trnavskej Fortuny, spolu s trénerom Petrom Uríčkom boli aj dlhoroční reprezentanti ČSSR. "Vo fitcentre trnavskej Fortuny rekreačne trénoval aj po skončení pretekárskej kariéry. Na svojej postave pracoval aj v pokročilom veku," napísal web trnavskyhlas.sk.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, kulturistika, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel úspešný kulturista Anton Holič, viacnásobný majster Európy a medailista z majstrovstiev sveta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.