Nedeľa, 26. september 2021
Jasno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Zomrel slovenský paralympionik Marek Kamzík, v Tokiu chcel zabojovať o medailu

 Webnoviny  31. marec 2021  73
Zomrel slovenský paralympionik Marek Kamzík, v Tokiu chcel zabojovať o medailu

31.3.2021 (Webnoviny.sk) - Smutná správa zasiahla v stredu slovenskú paralympijskú rodinu, vo veku 46 rokov zomrel reprezentant v paratlaku na lavičke Marek Kamzík. Rodák z Veľkého Krtíša sa predstavil na paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro 2016, kde v kategórii nad 107 kilogramov obsadil šieste miesto. Štartovať chcel aj v lete 2021 na paralympiáde v japonskom Tokiu a bojovať tam o medailu.

Viac o téme: Koronavírus


Kamzík mal v ostatných dňoch ležať v nemocnici so zlyhávajúcimi orgánmi na COVID oddelení a na prístrojoch. "Pred tým, než išiel do nemocnice, bol v skvelej forme. Došli mi slová...“, povedal po zverejnení smutnej informácie tréner reprezentácie v paratlaku na lavičke Michal Čapla pre web Slovenského paralympijského výboru (SPV).

Marek Kamzík sa narodil s čiastočný rázštepom chrbtice a syndrómom fixovanej miechy. Napriek starostlivosti lekárov a operáciám zostala jeho miecha poškodená, mal čiastočne ochrnutú pravú nohu. Ako dieťa sa v rodnom Veľkom Krtíši venoval futbalu, na ktorý však neskôr zanevrel.

Paratlaku na lavičke sa venoval viac ako dekádu, dostal sa s ním až na paralympiádu. Po Riu 2016 však už ďalší paralympijský štart nepridá. Marek Kamzík bol viacnásobným majstrom Slovenska, vo februári 2020 vybojoval na Svetovom pohári v Manchestri svoju prvú medailu - striebornú.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: COVID-19, paralympiáda, paralympijské hry, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel slovenský paralympionik Marek Kamzík, v Tokiu chcel zabojovať o medailu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.