Streda, 8. júl 2020
Slnečno  13,6 °C
Mimoriadne správy

Zomrel len 38-ročný Tomáš Hurt, úspešný džokej a tréner prišiel o život po páde z koňa

 Webnoviny   3. máj 2020  20
Zomrel len 38-ročný Tomáš Hurt, úspešný džokej a tréner prišiel o život po páde z koňa

3.5.2020 (Webnoviny.sk) - Ťažký pád v tréningu ho stál život. Niekdajší úspešný český džokej a neskôr dostihový tréner Tomáš Hurt podľahol zraneniam po páde z koňa. Rodák z Dunajskej Stredy nečakane odišiel v deň svojich 38. narodenín. Informujú o tom portály isport.cz a idnes.cz.

V role džokeja absolvoval Hurt viac než 900 dostihov a z nich bolo 109 víťazných (89x prekážky, 20x rovina). Už ako 20-ročný bol v 15 víťazstvami šampiónom prekážkových dostihov v Česku. Neskôr ako tréner zo známej benešovskej centrály v Černom lese pridal 105 víťazstiev.

Hurtovi len o vlások ušlo najprestížnejšie české dostihové víťazstvo. V roku 2007 skončil druhý na Veľkej pardubickej v sedle obhajcu Decent Fellowa.

"O víťazstvo prišiel až na poslednej prekážke, keď ho predbehol Sixteen s Dušanom Andrésom," pripomenul portál idnes.cz. Na slávnych prekážkových dostihoch sa Tomáš Hurt predstavil dovedna sedemkrát, triumfoval iba v ich kvalifikácii.

"Príliš skoro sa uzavrela životná púť jedného z najúspešnejších prekážkových jazdcov z prelomu tisícročí a popredného trénera. Vo svojom odbore sa pohyboval s takou intenzitou a zápalom, ako keby podvedome tušil, že mu osud nedopraje veľa času. Rodinu si už, žiaľ, nestihol založiť," rozlúčil sa s Hurtom špecializovaný portál jezdci.cz.

Viac k témam: dostihy, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel len 38-ročný Tomáš Hurt, úspešný džokej a tréner prišiel o život po páde z koňa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.