Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  14,5 °C
Mimoriadne správy

Zahrajte si aj vy na Majstrovstvách sveta v hokeji

 Milan Buno  11. máj 2023  100  
Zahrajte si aj vy na Majstrovstvách sveta v hokeji

Poďme sa preniesť do hokejovej arény a vychutnajme si nezabudnuteľnú atmosféru zápasov majstrovstiev sveta. Premeňme sa na hokejistov a nastrieľajme čo najviac gólov do súperovej siete. Overme si svoje vedomosti o hokeji a domácich či svetových hráčoch.


Je tu nová zábavno-vedomostná spoločenská hra Majstrovstvá sveta v hokeji, ktorá je určená všetkým hokejovým nadšencom nad 6 rokov.


Poďte na hokejový štadión


Podľa slov vydavateľa a autora v jednej osobe – Daniela Kollára, „hra nás prenesie do sveta hokeja a atmosféry majstrovstiev sveta, ktoré sa hrajú už od roku 1930. Čakajú nás hokejové zápasy, počas ktorých zažijeme nejedno prekvapenie a dozvieme sa veľa zaujímavostí o hokejových hráčoch a tréneroch ako aj množstvo informácií z histórie svetového, československého a slovenského hokeja.“


Vedomostná spoločenská hra Majstrovstvá sveta v hokeji je určená všetkým malým i veľkým priaznivcom hokeja, ktorí sa v hre zmenia na hokejistov a ich úlohou bude pomocou vedomostí streliť čo najviac gólov do súperovej siete.


Hra obsahuje dva hracie plány. Malí a veľkí hokejisti majú postupne k dispozícii 330 hokejových kartičiek a takmer 660 hokejových otázok.


2 hracie plány a pravidlá hry


Ako uvádza Daniel Kollár, „v hre nie vždy víťazí najmúdrejší, ale niekedy sa môže stať, že ten čo má šťastie porazí súpera aj bez veľkých hokejových vedomostí. Na druhej strane však ten, kto sa viac zaujíma o hokej, bude mať výhodu.“


Na prvom hracom pláne môžeme odohrať zápas s detskými otázkami, ale aj náročnejší zápas dospelých s ťažšími hokejovými otázkami. Zápas môžu hrať jednotlivci ako aj tímy proti sebe, dospelí proti deťom či len deti.


Druhý hrací plán je skôr detskou verziou hokejového šampionátu a jej cieľom je zahrať si samostatne záverečnú vyraďovaciu časť majstrovstiev sveta za účasti ľubovoľných 8 mužstiev, ktoré sú zoradené podľa rankingu svetového rebríčka.


Kartičky s otázkami


Kartičky sú samozrejme odlišné pre malých a veľkých hráčov, aby to bolo férové a mohli ste hru prispôsobiť vekovému zloženiu „hráčov“. Vždy sú s dvomi alebo tromi možnosťami odpovede alebo tromi indíciami. Správna odpoveď je uvedená na zadnej strane kartičky a je zvýraznená polotučným písmom.


Na detských kartičkách sú napríklad obrázky – vlajky niektorého mužstva alebo dresu a vy musíte hádať, ktorej krajine patrí. Alebo je tam rozhodca, ktorý ukazuje faul a vy máte hádať, aký je to faul.


O histórii hokeja aj najlepších hráčoch


Veľkou pridanou hodnotou hry Majstrovstvá sveta v hokeji je množstvo otázok na kartičkách, ktoré sa týkajú mužstiev a hráčov z histórie majstrovstiev sveta a takisto hokeja všeobecne (pod termínom hokej sa rozumie ľadový hokej). Niektoré sú zamerané na Slovensko či Československo z pohľadu majstrovstiev sveta v hokeji, či na rôzne zaujímavosti. Otázky s indíciami sa týkajú najlepších hráčov v histórii majstrovstiev sveta vo futbale a najlepších hráčov zo Slovenska a Československa.


Víťazom hry sa stane hráč, ktorý prvý dosiahne 5 gólov. Samozrejme hráči si pravidlá hry môžu upraviť podľa seba a môžu hrať aj na čas. A ako na záver dodáva Daniel Kollár, „na konci hry síce skončíme ako víťazi alebo porazení, ale užijeme si pritom veľa zábavy a dozvieme sa doslova množstvo „pikošiek“ z hokejového prostredia.“