Streda, 14. apríl 2021
Zamračené  1,4 °C
Mimoriadne správy

Začína sa nová sezóna KHL, v kluboch je aktuálne päť Slovákov

 Webnoviny   2. september 2020  105
Začína sa nová sezóna KHL, v kluboch je aktuálne päť Slovákov

2.9.2020 (Webnoviny.sk) - Už v stredu 2. septembra sa v Rusku začne nový súťažný ročník Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Úvod novej sezóny obstarajú v moskovskom súboji o Pohár otvorenia domáci tím CSKA Moskva a Ak Bars Kazaň, teda ostatné dva kluby, ktoré získali Gagarinov pohár. Ten v sezóne 2019/2020 vôbec neudelili, keďže sezónu ešte pred jej vyvrcholením prerušila pandémia koronavírusu.

Kchun-lun bude hrať pri v Mytiščiach


V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom bude mať KHL o jedného účastníka menej, minimálne na jeden rok zo súťaže odstúpil Admiral Vladivostok.

Spomenutá pandémie aj v novom ročníku isto prinesie komplikácie. Aby sa problémom s cestovaním vyhol čínsky klub Červená hviezda Kchun-lun, na ročník 2020/2021 bude jeho domov neďaleko Moskvy v Mytiščiach. Pri problémy s arénou "doma" stále nehrá ani Avangard Omsk, klub rozložil svoj stan rovnako pri Moskve - v Balašiche.

Koronavírus mali desiatky hokejistov


Otázne je cestovanie ruských tímov do Fínska, Lotyšska, Bieloruska či Kazachstanu prípadne návrat klubov späť do vlasti. Platí to aj opačne, teda výjazdy klubov z týchto krajín k súperom a potom ich návrat domov. Rôzne to bude v KHL aj čo sa týka počtu divákov na tribúnach.

V Kazachstane a Novosibirsku aktuálne nemôžu do arén zavítať fanúšikovia, v ostatných kluboch sa kapacita priaznivcov bude líšiť v závislosti od regiónu a miestnych predpisov.

Súčasťou klubov KHL je aj päť Slovákov - Július a Libor Hudáčkovci, Michal Čajkovský, Adam Liška a Martin Bakoš. Prezident súťaže Alexej Morozov iba dva dni pred štartom nového ročníka informoval, že počas prípravy na ročník spolu sa až 131 hráčov nakazilo koronavírusom. Podľa Morozova sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo už 57 hokejistov.

Viac k témam: KHL Kontinentálna hokejová liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Začína sa nová sezóna KHL, v kluboch je aktuálne päť Slovákov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.