Sobota, 25. máj 2024
Mimoriadne správy

Výstavbu surferského areálu na Tahiti pre OH 2024 po poškodení koralov pozastavili

 Webnoviny   7. december 2023  137  
Výstavbu surferského areálu na Tahiti pre OH 2024 po poškodení koralov pozastavili

7.12.2023 (SITA.sk) - Medzinárodná surferská asociácia (ISA) v stredu privítala rozhodnutie úradov pozastaviť práce na prípravu surferského areálu na Tahiti, kde sa uskutočnia súťaže v tomto športe v rámci budúcoročných olympijských hier v Paríži.

Drevená veža


Ako referuje web insidethegames.biz, práce boli zastavené po tom, ako boli minulý týždeň poškodené tamojšie koraly. To dokonca viedlo k možnosti, že tichomorský ostrov príde o svoje hostiteľské práva.

Poškodenie koralov nastalo počas prípravných prác pred výstavbou novej veže pre rozhodcov, ktorá by nahradila súčasnú drevenú konštrukciu. Organizačný výbor OH 2024 uviedol, že spomenutá drevená veža už približne desať rokov nespĺňa požadované normy.

Hostiteľské mesto


Na Tahiti sa v priebehu OH 2024 bude súťažiť v dedinke Teahupo'o na juhozápadnom pobreží ostrova. Ostrov Tahiti je od hlavného mesta Francúzska vzdialený viac ako 15-tisíc kilometrov a 23 hodín letu.

MOV podporil nápad Parížanov napriek preferencii prezidenta tejto organizácie Thomasa Bacha, ktorý vlani vyhlásil, že uprednostňuje, aby sa všetci športovci počas OH 2024 zdržiavali v blízkosti hostiteľského mesta.

Viac k témam: Chránené koraly, Olympijské hry, Surfovanie, Výstavba
Zdroj: SITA.sk - Výstavbu surferského areálu na Tahiti pre OH 2024 po poškodení koralov pozastavili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.