Štvrtok, 25. február 2021
Malá oblačnosť  11,4 °C
Mimoriadne správy

Vyšší počet návštevníkov na zápase potešil hokejové kluby, podľa zväzu sa im bude lepšie dýchať

 Webnoviny  19. jún 2020  98
Vyšší počet návštevníkov na zápase potešil hokejové kluby, podľa zväzu sa im bude lepšie dýchať

19.6.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský zväz ľadového hokeja súhlasne zareagoval na aktuálne uvoľnenie opatrení v súvislosti s organizáciou športových podujatí vrátane hokejových zápasov na Slovensku. Ide o to, že od 1. júla až do konca roka 2020 sa na športových zápasoch bude môcť zúčastniť viac ako 1000 osôb.

Podmienkou bude dodržanie šachovnicového sedenia a zabezpečenie kontrolovaného vstupu návštevníkov. Tribúny môžu byť naplnené do 50 percent z celkovej kapacity štadiónov.

"Ak by zostalo v platnosti predošlé nariadenie o maximálnom počte 1000 osôb na zápase, bola by ohrozená budúcnosť profesionálneho hokeja na Slovensku. Oceňujeme, že konzílium odborníkov v spolupráci s úradom Hlavného hygienika zareagovalo na apely športových zväzov a organizácií predstavením kompromisného riešenia, vďaka ktorému bude možné zaplniť naše zimné štadióny fanúšikmi až do 50 percent z ich kapacity, čo v mnohých prípadoch predstavuje omnoho viac ako 1000 osôb. Veríme, že za súčasných podmienok sa bude lepšie dýchať aj našim profesionálnym klubom, pre ktoré sú príjmy z predaja vstupeniek nevyhnutnou súčasťou ich fungovania. Zároveň dúfame, že v prípade priaznivého vývoja epidemiologickej situácie sa hranica počtu osôb prítomných na športových podujatiach bude ďalej zvyšovať," uvádza sa v stanovisku SZĽH, ktoré je k dispozícii aj na jeho oficiálnom webe.

Viac k témam: fanúšikovia, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Vyšší počet návštevníkov na zápase potešil hokejové kluby, podľa zväzu sa im bude lepšie dýchať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.