Pondelok, 3. október 2022
Mimoriadne správy

Vlhovej ušla šanca získať ďalšie víťazstvo, preteky vo Flachau zrušili pre koronavírus

 Webnoviny   6. január 2022  72
Vlhovej ušla šanca získať ďalšie víťazstvo, preteky vo Flachau zrušili pre koronavírus

6.1.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenskej lyžiarskej šampiónke Petre Vlhovej vypadli z novoročného kalendára dôležité slalomové preteky. Tradičné večerné podujatie v rakúskom Flachau, naplánované na utorok 11. januára so začiatkami kôl o 18.00 h. resp. 20.45 h, sa neuskutoční.

Zlá pandemická situácia


Dôvodom je strmý nárast prípadov nákazy koronavírusom v spolkovej krajine Salzbursko. V neďalekom lyžiarskom stredisku Pongau zaregistrovali počas uplynulých siedmich dní až 7 600 prípadov. Za preteky sa aktuálne v súčinnosti s Medzinárodnou lyžiarskou federáciou hľadá náhrada.

"Odporúčanie zdravotných úradov krajiny Salzbursko sme vzali veľmi vážne, preto sme sa rozhodli odložiť naše preteky vo Flachau. Ostatné podujatia Svetového pohára, ktoré sa uskutočnia v okolí Salzburgu v nadchádzajúcom týždni, čiže preteky zjazdárok v Zauchensee 13.- 16. januára, ako aj podujatie v snoubordingu v Bad Gasteine 11.- 12. januára, zatiaľ zostávajú v pláne so striktným konceptom prevencie voči ochoreniu COVID-19," informoval Rakúsky lyžiarsky zväz, cituje z jeho vyhlásenia portál ORF.

Najtočivejšia disciplína


Víťazka štyroch z piatich tohtosezónnych slalomov SP žien Petra Vlhová sa dosiaľ vo Flachau predstavila v najtočivejšej disciplíne desaťkrát a dvakrát - v rokoch 2019 a 2020 sa stala víťazkou.

Zatiaľ naposledy pred rokom skončila na trati pomenovanej po fenomenálnom Hermannovi Maierovi štvrtá, v dávnejšej minulosti tam bola aj tretia a šiesta a štyrikrát miestny slalom nedokončila.

Viac k témam: COVID-19, Flachau, Zrušené preteky
Zdroj: Webnoviny.sk - Vlhovej ušla šanca získať ďalšie víťazstvo, preteky vo Flachau zrušili pre koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.