Pondelok, 26. júl 2021
Zamračené  25 °C
Mimoriadne správy

Vlhová pôjde v Ga-Pa dvakrát super-G, zjazd zrušilo nepriaznivé počasie

 Webnoviny  29. január 2021  97
Vlhová pôjde v Ga-Pa dvakrát super-G, zjazd zrušilo nepriaznivé počasie

29.1.2021 (Webnoviny.sk) - Na sobotu plánovaný zjazd Svetového pohára žien v nemeckom Garmisch-Partenkirchene sa neuskutoční. Namiesto neho pretekárky vrátane Slovenky Petry Vlhovej absolvujú aj druhý super-G.

Zjazd bez tréningu sa ísť nemôže


Organizátori museli pre nepriaznivé počasie (dážď, sneh aj vietor) zrušiť po štvrtkovom aj piatkový tréning na Kandahare a podľa pravidiel nie je možné odjazdiť zjazd bez meraného tréningu.

Potvrdila to Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS). Oba superobrovské slalomy by sa mali počas víkendu uskutočniť od 11.00 h.

Vlhová má stobodový náskok


Víkendové dve súťaže v v super G budú v poradí dvadsiate prvé a dvadsiate druhé preteky aktuálnej sezóny Svetového pohára žien z 33 plánovaných.

Vlhová má na čele SP náskok 100 bodov pred Švajčiarkou Michelle Gisinovou a 136 bodov pred ďalšou švajčiarskou zjazdárkou Larou Gutovou-Behramiovou. Pred rokom sa preteky v Ga-Pa konali na konci druhého februárového týždňa a Vlhová si na Kandahare počínala výborne. V zjazde obsadila ôsme miesto a v super G bola deviata.

Neuskutočnený zjazd v Ga-Pa by sa mal presunúť na koniec februára do talianskeho Val fi Fassa (26.- 28. 2.). Tam absolvujú zjazdárky po novom dva zjazdy a jeden super G.

Viac k témam: Garmisch-Partenkirchen, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk - Vlhová pôjde v Ga-Pa dvakrát super-G, zjazd zrušilo nepriaznivé počasie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.