Pondelok, 8. marec 2021
Slnečno  -1,9 °C
Mimoriadne správy

Vlhová a bicie? Pod dohľadom džezového muzikanta si zlepšuje cit pre rytmus a koordináciu

 Webnoviny   7. december 2020  87
Vlhová a bicie? Pod dohľadom džezového muzikanta si zlepšuje cit pre rytmus a koordináciu

7.12.2020 (Webnoviny.sk) - Špeciálne formy tréningu nie sú nič nezvyčajné u Petry Vlhovej. Súčasná líderka ženskej časti Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní počas leta často využíva bicykel, jazdu v kajaku či na motorke.

Nedávno pred pretekmi Svetového pohára v paralelnom obrovskom slalome rakúskom Lechu/Zürse ju v dedine videli na kolieskových korčuliach, ale po návrate do prechodného tréningového centra v talianskom Vipitene prekvapila zrejme aj tých, ktorí ju lepšie poznajú.

Hudobná skúšobňa v adoptívnom domove


Posadila sa za bicie a pod dohľadom miestneho muzikanta Paola Jacka Alemanna si takto zlepšovala cit pre rytmus a koordináciu pohybov.

"Ako protipól k tréningu na snehu Petra Vlhová hrala na bicie v hudobnej skúšobni v jej adoptívnom domove vo Vipitene. Slalomová hviezda absolvovala niekoľko hudobných stretnutí s juhotirolským džezovým hudobníkom Alemannom. Chce to využiť na zlepšenie rytmu a koordinácie," napísal taliansky športový web SportNews.bz.

Rovnaký zdroj ešte pred avizovanými víkendovými pretekmi v St. Moritzi, ktoré sa pre nepriazeň počasia napokon neuskutočnili, pripomenul, že Vlhová trénovala super G vo Val Gardene.

A okrem jej trénera Livia Magoniho na ňu dohliadal aj bývalý taliansky reprezentant a strieborný medailista z MS 1991 v zjazde Peter Runggaldier.

Na programe je obrák v Courcheveli


"Do tréningových jednotiek bola zapojená aj dcéra Petra Runggaldiera Teresa, ktorá sa chce v tejto zime zlepšiť v Európskom pohári," doplnil sportnews.bz.

Dvadsaťpäťročná Liptáčka po neplánovane oddychovom víkende v St. Moritzi bude pokračovať vo Svetovom pohári návratom k obrovskému slalomu.

Už najbližší víkend 12. a 13. decembra privíta najlepšie "obrakárky" sveta francúzske stredisko Courchevel.

Vlhovej patrí v hodnotení SP v obrovskom slalome tretia priečka, keďže rovnakú pozíciu obsadila na úvodných pretekoch novej sezóny v rakúskom Söldene.

Viac k témam: Svetový pohár v alpskom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk - Vlhová a bicie? Pod dohľadom džezového muzikanta si zlepšuje cit pre rytmus a koordináciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.