Utorok, 27. september 2022
Oblačno  9,6 °C
Mimoriadne správy

Vláda urobila ďalší krok k boju s chuligánmi na športových podujatiach, kukly už budú zakázané

 Webnoviny  23. február 2022  70
Vláda urobila ďalší krok k boju s chuligánmi na športových podujatiach, kukly už budú zakázané

23.2.2022 (Webnoviny.sk) - Vládou schválená novela zákona o organizovaní verejných športových podujatí prinesie niekoľko noviniek. Po novom bude povinné overovať totožnosť diváka so vstupenkou na meno a priezvisko na rizikové podujatia. Zakázané budú aj kukly.

Na tlačovej konferencii to povedal Ivan Husár, štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR). „Je to ďalší krok k boju s chuligánmi a k bezpečnosti na športových tribúnach,“ vyhlásil.

Druhým schváleným zákonom je novela zákona o fonde na podporu športu, ktorý funguje od roku 2019 a už bol raz novelizovaný.

„Aktuálna novelizácia posúva účel fondu do stavania novej, respektíve rekonštrukcie športovej infraštruktúry,“ objasnil štátny tajomník. Prioritou je, aby sa peniaze vo fonde míňali primárne na infraštruktúru v športe.

Viac k témam: Chuligáni
Zdroj: Webnoviny.sk - Vláda urobila ďalší krok k boju s chuligánmi na športových podujatiach, kukly už budú zakázané © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.