Nedeľa, 8. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Video: Sagan v prvej etape Tour de France 2019 vyhral rýchlostnú prémiu a vyrovnal rekord Zabela
6.7.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) bol v úvodnej etape Tour de France 2019 pár centimetrov od víťazstva a žltého dresu lídra pretekov. V samom závere prišlo k veľkému boju o triumf a tesným víťazom sa po preštudovaní cieľovej fotografie napokon stal Mike Teunissen tímu Jumbo-Visma.
"Tak ako vždy, prvá etapa na Tour de France bola veľmi hektická. Vpredu sa zo začiatku vytvoril únik štyroch jazdcov a naši chalani sa snažili udržať to pod kontrolou. V kritickom bode niekoľko kilometrov pred špurtérskou prémiou, keď sme vstúpili na dlažobnú sekciu, Bora-Hansgrohe vzala všetko do vlastných rúk, rozdelili sme pelotón a dostihli sme únik. To mi dalo možnosť vziať tam plných 20 bodov. Potom sme držali tvrdé tempo v posledných kilometroch, ktoré boli veľmi nervózne a sprevádzané niekoľkými pádmi. Pred špurtom som bol v dobrej pozícii a rovnako dobre som sa aj cítil. Bol to však trochu nezvyčajný špurt, pretože 300 metrov od cieľa všetci výrazne spomalili. Ja som sa vtedy snažil zrýchliť a dal som do toho všetko, ale nakoniec som prehral len o pár centimetrov. Je to ale bežná súčasť pretekov a špurtov. Môžete vyhrať alebo prehrať len s veľmi malým rozdielom. Tour de France práve začala, máme pred sebou tri dlhé týždne a budeme bojovať v každej etape," uviedol Peter Sagan pre svoju oficiálnu fanúšikovskú stránku na facebooku.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Prvá etapa Tour de France 2019 (fotografie)
Trojnásobný majster sveta z rokov 2015, 2016 a 2017 Sagan dosiahol 43. pódiové umiestnenie (11-22-10) na "Starej dáme" a v počte druhých miest sa vyrovnal rekordnému zápisu Nemca Erika Zabela, s ktorým drží rekord v počte získaných zelených tričiek pre víťaza bodovacej súťaže.
Viac k témam: Bora-Hansgrohe, Tour de France
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Sagan v prvej etape Tour de France 2019 vyhral rýchlostnú prémiu a vyrovnal rekord Zabela © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Nová napínavá a prekvapivá Freida McFadden - Milá Debbie
Príbeh z malého mesta, ktorý je väčší než sa zdá. Detvanka od Jany Iru
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO