Štvrtok, 28. marec 2024
Oblačno  8,6 °C

Webnoviny   8. november 2019  301

8.11.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenskému hokejistovi Tomášovi Tatarovi sa nevydaril štvrtkový súboj NHL na ľade Philadelphie. Montreal prehral 2:3 po predĺžení a Tatar počas 10:17 min na ľade mal iba 1 strelu na bránku a jeden mínusový bod. Tatar (149 + 150) mal na dosah trojstý bod v NHL, ale zatiaľ si musí počkať.

Nevyužili ani jednu presilovku

Až šesť minút slovenský krídelník strávil na trestnej lavici. Na konci prvej tretiny držal hokejku Clauda Girouxa a v šiestej minúte druhej časti bol potrestaný za hákovanie Philippa Myersa. Napokon v polovici tretej tretiny pykala striedačka Montrealu za zdržiavanie hry a opäť bol na trestnej lavici slovenský útočník.

Hostia si celkovo pripísali šesť dvojminútových trestov a čelili aj trestnému strieľaniu, ale domáci nevyužili ani jednu presilovku. Napokon sa Philadelphia aj tak tešila z víťazstva, keď po 55 sekundách predĺženia rozhodol Sean Couturier. Montrealu nestačilo ani 40 zákrokov Careyho Pricea. Na strely na bránku to bolo jednoznačné - 43:24 pre Philadelphiu.

"V bránení presilových hier sme odviedli výbornú prácu. To je pozitívum tohto zápasu. Ťažké však bolo nájsť ´momentum´ v našej hre, keď polovica striedačky sedela na trestnej lavici a museli sme sa iba brániť v oslabeniach. Mali sme však výborného brankára. Carey Price bol jediný dôvod, ktorý nás udržal v zápase," skonštatoval obranca Shea Weber, jeden z dvoch strelcov gólov Canadiens.

McCann prvou hviezdou zápasu

Až päť duelov z 11-zápasového programu muselo vo štvrtok rozhodnúť predĺženie. A práve pridaná päťminútovka rozhodla o tom, že na čísle desať sa skončila séria víťazstiev New Yorku Islanders. "Ostrovania" doma prehrali s Pittsburghom Penguins 3:4 po predĺžení napriek tomu, že po dvoch tretinách viedli 3:0.

Víťazný gól Pittsburghu strelil Bryan Rust, Islanders prišli o druhú najdlhšiu sériu víťazstiev v klubovej histórii. Pätnásť triumfov si pripísali v rozpätí 21. januára až 20. februára 1982.

"Klobúk dolu pred našimi hráčmi. Ukázali obrovskú odolnosť a bojovnosť. V tretej tretine nepoľavili v tlaku, čo je znakom charakteru v našom tíme," tešil sa tréner Pittsburghu Mike O´Sullivan. Hostia prestrieľali domácich v pokusoch na bránku 39:23, prvou hviezdou bol útočník Jared McCann, autor gólu a dvoch asistencií.

"Hrali sme dobre iba 40 minút. Vôbec sme sa nedržali toho, čo sme predvádzali počas víťaznej série. Vtedy sme hrali naplno 60 minút a nedovoľovali súperom dostávať sa do mnohých šancí," uviedol kapitán Islanders Anders Lee.

Výsledkové sumáre NHL

• štvrtok:

Philadelphia - Montreal 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
*Tomáš Tatar (Montreal) odohral 10:17 min, 1 strela, 4 trestné minúty, 1 mínusový bod

Florida - Washington 4:5 po predĺžení (2:1, 2:2 - 0:1 - 0:1)

Toronto - Vegas 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0 - 1:1 - 1:0)

New York Islanders - Pittsburgh 3:4 po predĺžení (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)

Carolina - New York Rangers 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Ottawa - Los Angeles 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Chicago - Vancouver 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Colorado - Nashville 9:4 (2:1, 6:2, 1:1)

Calgary - New Jersey 5:2 (0:0, 4:1, 1:0)

Arizona - Columbus 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

San Jose - Minnesota 6:5 (4:0, 2:2, 0:3)

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Montreal nenašiel „momentum“ v zápase s Philadelphiou, Tatar trikrát zohrieval trestnú lavicu © SITA Všetky práva vyhradené.