Štvrtok, 28. marec 2024

Webnoviny  21. máj 2019  214

BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) - Hokejisti Lotyšska zvíťazili nad hráčmi Nórska 4:1 v utorňajšom stretnutí základnej B-skupiny na 83. majstrovstvách sveta (10. - 26. mája).

Lotyši víťazstvom obsadili piate miesto v tabuľke "bratislavskej" skupiny, Nórom patrí šiesta priečka. Nórsko otvorilo skóre v 16. minúte zásahom Tobiasa Lindströma v presilovej hre.

Lotyšsko však vyrovnalo v druhej tretine, keď sa hneď v jej úvode presadil Miks Indrašis, takisto počas početnej výhody. Lotyši v tretej časti hry otočili stav vo svoj prospech.

V 47. min ich poslal do vedenia Jansi Jaks, o 56 sekúnd neskôr zvýšil Rihards Marenis.

MS v hokeji 2019 (B-skupina)

• Bratislava

Nórsko - Lotyšsko 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 16. T. Lindström (Holös, Martinsen) - 23. Indrašis (Balcers, Blugers), 47. Jaks (Balinskis, Indrašis), 48. Marenis (Kulda, Balcers), 55. Keninš (Indrašis)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nikolic (Rak.), Rantala (Fín.) - Lazarev (Rus.), Malmqvist (Švéd.), 8965 divákov

Zostavy:
Nórsko: Haukeland - Holös, Bonsaksen, Espeland, Lesund, Johannesen, Bull, Kaasastul - P. Thoresen, M. Olimb, Olden - Martinsen, T. Lindström, Reichenberg - Roest, K. Forsberg, Röymark - Haga, Trettenes
Lotyšsko: Merzlikins - Freibergs, Cibulskis, Balinskis, Jaks, Kulda, Sotnieks, Zile - Balcers, Blugers, Darziňš - Roberts Bukarts, Indrašis, Keninš - Meija, Bičevskis, Rihards Bukarts - Dzierkals, Gegeris, Batna - Marenis

Gólovú bodku za duelom dal v 55. min Ronalds Keninš. Lotyši získali v Bratislave 9 bodov za tri víťazstvá, Nóri na svetom šampionáte na Slovensku nazbierali 6 bodov za dva triumfy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2019: Slovensko – Dánsko

Viac o MS v hokeji 2019

Viac k témam: lotyšská hokejová reprezentácia, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2018, nórska hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Lotyšsko sa s MS v hokeji rozlúčilo víťazne, proti Nórom otočilo v tretej tretine © SITA Všetky práva vyhradené.