Streda, 27. máj 2020
Jasno  11,1 °C
Mimoriadne správy

Video: Ďalšia smrť boxera. Patrick Day zomrel po údere hlavy pri páde v ringu

 Webnoviny  17. október 2019  113
Video: Ďalšia smrť boxera. Patrick Day zomrel po údere hlavy pri páde v ringu

17.10.2019 (Webnoviny.sk) - Americký boxer Patrick Day v stredu skonal vo veku 27 rokov na následky poranení mozgu, ktoré utrpel v sobotňajšom súboji super ťažkej váhy s Charlesom Conwellom. Pästiar bol od soboty v kóme po tom, ako sa v spomenutom dueli pri páde na podlahu udrel do hlavy.

"Práve v tejto chvíli je veľmi ťažké vysvetliť alebo obhájiť nebezpečenstvo boxu. Nie je to vhodný čas na nejaké vyhlásenia, odpovede sú ľahko dostupné okolo nás. Nadišiel však čas niečo robiť. Určite existuje mnoho otázok, ale musíme v boxe zariadiť bezpečnosť pre všetkých zúčastnených," uviedol promotér sobotňajšieho súboja Lou DiBella, citoval ho aj web denníka New York Times.

Smrť Patrika Daya prišla iba tri mesiace po skone ruského profesionálneho boxera Maxima Dadaševa, ktorý v júli zomrel na následky zranení z duelu s Portoričanom Subrielom Matíasom.Viac k témam: úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Ďalšia smrť boxera. Patrick Day zomrel po údere hlavy pri páde v ringu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.