Utorok, 18. február 2020
Oblačno  5,1 °C
Mimoriadne správy

Video: Budúcnosť mladého pilota F2 Correu je po vážnej nehode na Veľkej cene Belgicka neistá

 Webnoviny   4. október 2019  124
Video: Budúcnosť mladého pilota F2 Correu je po vážnej nehode na Veľkej cene Belgicka neistá

4.10.2019 (Webnoviny.sk) - Posledný augustový deň sa stal osudným francúzskemu pretekárovi formuly 2 Anthoinovi Hubertovi, ktorého život vyhasol po tragickej nehode na Veľkej cene Belgicka. Jej súčasťou bol aj ekvádorský pilot jazdiaci pod americkou licenciou Juan Manuel Correa.

Tri týždne v umelom spánku


Dvadsaťročný mladík utrpel vážne zlomeniny oboch dolných končatín, mal ťažkosti s dýchaním a tri týždne strávil v umelom spánku. Od 20. septembra už nie je odkázaný na pomoc prístrojov a začína s rekonvalescenciou.

"Uplynulé týždne boli pre mňa extrémne ťažké. Ničomu takému som v minulosti nečelil, či už po mentálnej alebo fyzickej stránke. Viem, že moja pretekárska budúcnosť je stále neistá. Bude to závisieť od toho, ako sa dajú dokopy moje nohy, špeciálne tá pravá. Vieme, že liečenie bude dlhé a veľmi komplikované. Stále spracúvam to, čo sa stalo a čo sa deje," cituje Correu portál Formula1.com.

Problémy s pravou nohou


Podľa lekárov zostane rodák z Quita v nemocnici na pozorovaní ešte približne šesť týždňov a potom bude prepustený do domáceho liečenia. Najväčšie problémy spôsobuje Correovi pravá noha, ktorú mu museli chirurgovia operovať dlhých 17 hodín.

"Ďakujem všetkým za podporu, dostal som obrovské množstvo správ. Dodáva mi to odvahu a pozitívnu motiváciu, aby som sa uzdravil. Viem však, že ma čaká rok plný rehabilitácií, mladých operácií a terapií, aby som mohol naplno používať moju pravú nohu aj členok," dodal.Viac k témam: F2 Formula 2
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Budúcnosť mladého pilota F2 Correu je po vážnej nehode na Veľkej cene Belgicka neistá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.