Sobota, 6. marec 2021
Slnečno  -0,8 °C
Mimoriadne správy

Viacero hráčov NHL odmieta nastúpiť vo vyraďovacej časti, obávajú sa nákazy koronavírusom

 Webnoviny  12. júl 2020  126
Viacero hráčov NHL odmieta nastúpiť vo vyraďovacej časti, obávajú sa nákazy koronavírusom

12.7.2020 (Webnoviny.sk) - V pondelok 13. júla sa síce v zámorskej hokejovej NHL začne tretia fáza procesu reštartu sezóny 2019/2020, niektorí hráči však už potvrdili, že sa vo vyraďovacej časti nepredstavia aj keď ich tímy budú bojovať o Stanleyho pohár.

Hráči nechcú ohroziť rodiny


Návrat na ľad odmietli aj skúsený český obranca Roman Polák z Dallasu Stars, Mike Green z Edmontonu Oilers, Travis Hamonic z Calgary Flames, Steven Kampfer z Bostonu Bruins či Sven Bärtschi z Vancouveru Canucks. Na základe dohody vedenia súťaže a hráčskej asociácie vedenia klubov nemôžu hráčov potrestať za to, že z obáv pred koronavírusom nenastúpia do zostávajúcej časti sezóny.

"Rozhodol som sa tak, pretože stále je mnoho otáznikov okolo ochorenia COVID-19. Beriem ohľad najmä na svoju rodinu," poznamenal Mike Green. Podobné dôvody uviedli aj ďalší spomenutí hokejisti. Čech Polák sa už pre nasledujúcu sezónu dohodol na spolupráci s Vítkovicami a nechcel sa vracať do Severnej Ameriky.

V hre bude viacero Slovákov


Travis Hamonic bol jeden z prvých hráčov, ktorí oznámili svoju dobrovoľnú absenciu v zostávajúcej časti sezóny NHL. Jeho dcéra totiž počas mala počas minulého roka respiračné problémy a museli ju aj hospitalizovať. "Prajem si, aby som si mohol obuť korčule a v nich bojovať či blokovať strely a pomáhať svojmu tímu. Moja rodina je však vždy na prvom mieste. Milujem hokej a svoj tím, ale som otcom dvoch detí a to je ešte dôležitejšie. Rozhodnutie nevrátiť sa v lete ku klubu bolo extrémne ťažké," povedal Hamonic.

Sezóna v zámorskej NHL by mala pokračovať od 1. augusta v kanadských mestách Edmonton a Toronto špeciálny formátom vyraďovacej časti. Víťaz Stanleyho pohár by mal byť známy najneskôr 4. októbra. V hre by malo byť aj viacero Slovákov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, NHL, play-off NHL
Zdroj: Webnoviny.sk - Viacero hráčov NHL odmieta nastúpiť vo vyraďovacej časti, obávajú sa nákazy koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.