Piatok, 3. máj 2024
Oblačno  14,6 °C

Vettel sa stal víťazom Veľkej ceny Austrálie, Hamilton skončil na druhom mieste

Webnoviny  25. marec 2018  340

MELBOURNE 25. marca (WebNoviny.sk) - Nemec Sebastian Vettel z tímu Ferrari sa stal víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Austrálie v Melbourne, úvodných pretekov MS 2018 motoristickej formuly 1.

Dosiahol svoj tretí triumf na tomto podujatí a zároveň jubilejné 100. pódiové umiestnenie v seriáli zhodou okolností pri tiež okrúhlom 200. štarte.

Odporúčame:
Hamilton si v Austrálii vyjazdil pole position, vytvoril aj traťový rekord

Druhý skončil britský víťaz kvalifikácie Lewis Hamilton (Mercedes) a tretí bol Vettelov kolega Kimi Räikkonen z Fínska. Aspoň stovku výskytov na stupňoch v F1 pred Vettelom dosiahli spomenutý Hamilton, iný Nemec Michael Schumacher a Francúz Alain Prost.

Viac k témam: F1 Formula 1, Ferrari, Kimi Räikkönen, Lewis Hamilton Sebastian Vettel, Veľká cena Austrálie
Zdroj: Webnoviny.sk - Vettel sa stal víťazom Veľkej ceny Austrálie, Hamilton skončil na druhom mieste © SITA Všetky práva vyhradené.