Pondelok, 1. marec 2021
Slnečno  5,4 °C
Mimoriadne správy

Vakcína proti koronavírusu je kľúčová pred konaním olympiády v Tokiu, tvrdí japonský premiér

 Webnoviny  26. máj 2020  132
Vakcína proti koronavírusu je kľúčová pred konaním olympiády v Tokiu, tvrdí japonský premiér

26.5.2020 (Webnoviny.sk) - Podľa japonského premiéra Šinza Abeho je pred konaním OH a PH v Tokiu kľúčové, aby vedcom podarilo vyvinúť a uviesť do používania účinnú vakcínu proti ochoreniu COVID-19.

Šéf japonskej vlády si myslí, že na organizáciu olympijských a paralympijských hier v lete 2021 nebude stačiť, aby sa pandémiou koronavírusu úspešne vysporiadala iba hostiteľská krajina.

Oslava ľudstva


Na podujatí sa totiž zúčastnia športovci aj diváci z celého sveta. Podľa Abeho by práve OH a PH v Tokiu mali slúžiť ako oslava ľudstva v boji s koronavírusom.

Práve preto za žiadnych okolností nechce pripustiť, že v lete 2021 pod piatimi kruhmi budú fanúšikovia na olympijských tribúnach absentovať.

Odklad o jeden rok


Pôvodne sa OH a PH v Tokiu mali konať už v lete 2020, ale aktuálna pandémia ochorenia COVID-19 spôsobila odklad o jeden rok.

OH by sa tak mali začať v druhej polovici júla 2021 a paralympijské hry o mesiac neskôr.

Experti sa už skôr vyjadrili, že vyvinúť efektívnu a bezpečnú vakcínu do konania OH bude veľmi náročné, ak nie nemožné.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Vakcína proti koronavírusu je kľúčová pred konaním olympiády v Tokiu, tvrdí japonský premiér © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.