Sobota, 18. máj 2024
Mimoriadne správy

V zjazde v Garmisch-Partenkirchene triumfovala Vonnová

Webnoviny  21. január 2017  229

Lindsey Vonnová zvíťazila v druhých pretekoch po svojom návrate do súťažného lyžovania po zdravotných problémoch.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN 21. januára (WebNoviny.sk) - Po 13. mieste pred týždňom v rakúskom Altenmarkte-Zauchensee sa Lindsey Vonnová dočkala triumfu už v druhých pretekoch od svojho návratu na lyžiarske svahy po zdravotných problémoch. Tridsaťdvaročná Američanka triumfovala v sobotňajšom zjazde žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Rekordérka v počtu víťazstiev v pretekoch o krištáľové glóbusy si pripísala na svoje konto 77. prvenstvo, z toho 39 v zjazde na tejto úrovni.

Vonnová zvíťazila s náskokom 15 stotín sekundy pre obhajkyňou veľkého glóbusu Švajčiarkou Larou Gutovou, tretia bola Viktoria Rebensburgová z Nemecka (+0,48).
Rakúšanka Christine Scheyerová, ktorá prekvapujúco vyhrala uplynulú nedeľu zjazd žien v rakúskom Altenmarkte-Zauchensee, tentoraz súťaž nedokončila. Slovenko nemalo zastúpenie.

Líderka hodnotenia zjazdu v SP Slovinka Ilka Štuhecová bola ôsma. Na čele celkového poradia SP zostala s veľkým náskokom Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá v Garmischi chýbala. Shiffrinová vedie o 235 bodov pred Gutovou, Slovenka Veronika Velez-Zuzulová je naďalej ôsma a jej krajanka Petra Vlhová uzatvára prvú desiatku.

Zjazd žien: 1. Lindsey Vonnová (USA) 1:43,41 min, 2. Lara Gutová (Švaj.) +0,15, 3. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,48, 4. Ramona Siebenhoferová (Rak.) +0,59, 5. Sofia Goggiová (Tal.) +0,88, 6. Nicole Schmidhoferová (Rak.) +0,92

Poradie v hodnotení zjazdu (po 5 z 8 pretekov): 1. Ilka Štuhecová (Slovin.) 377 bodov, 2. Lara Gutová (Švaj.) 260, 3. Sofia Goggiová (Tal.) 220, 4. Tina Weiratherová (Licht.) 188, 5. Christine Scheyerová (Rak.) 150, 6. Johanna Schnarfová (Tal.) 147, ... 9. Lindey Vonnová (USA) 120

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 18 z 37 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1008 bodov, 2. Lara Gutová (Švaj.) 773, 3. Ika Štuhecová (Slovin.) 616, 4. Sofia Goggiová (Tal.) 605, 5. Tessa Worleyová (Fr.) 563, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) 515, ... 8. Veronika Velez-Zuzulová 435, 10. Petra Vlhová (obe SR) 384

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.