Utorok, 22. október 2019
Zamračené  10,3 °C
Mimoriadne správy

V šatni nemajú ani lepiacu pásku, ďalší klub KHL je vo finančných problémoch

 Webnoviny  27. september 2019  56
V šatni nemajú ani lepiacu pásku, ďalší klub KHL je vo finančných problémoch

27.9.2019 (Webnoviny.sk) - Klub nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Amur Chabarovsk možno nedokončí aktuálnu sezónu 2019/2020 so súčasným kádrom, spomína sa tiež jeho zánik.

Nedostávajú plnohodnotné platy


Informácie priniesol ruský denník Sport-Express, ktorý uviedol, že klub z Ďalekého východu bude mať od októbra vážne problémy s financovaním.

Hokejisti údajne nedostávajú plnohodnotné platy, ktoré by mali poberať. Hráčom s jednocestnými kontraktmi raz mesačne pošlú na účet 150-tisíc rubľov (približne 2100 eur, pozn.), tým s dvojcestnými zmluvami po 50-tisíc. V šatni dokonca chýba elementárne vybavenie, napríklad lepiaca páska.

Mužstvo Amuru sa navyše v ostatnom čase na zápasy presúva pravidelnými leteckými linkami. Na tom by nebolo nič zvláštne, keďže aj hráči Admiralu Vladivostok cestujú do Moskvy bežným letom.

Môžu povolať mládežnícky tím


Následne sa však medzi mestami premiestňujú charterovými letmi, čo si Amur Chabarovsk nemôže dovoliť.

Keďže regionálny guvernér neprejavil záujem podporovať hokej v Chabarovsku, vlastníci klubu sú nútení znižovať náklady. Klub podľa periodika Sport-Express nezanikne v pravom zmysle slova a dokončí túto sezónu KHL.

Do akcie totiž v prípade potreby môže povolať hráčov z mládežníckeho tímu Amurské tigre, ktorých plat sa pohybuje na úrovni iba 12-tisíc rubľov, čo je okolo 170 eur.

Viac k témam: KHL Kontinentálna hokejová liga
Zdroj: Webnoviny.sk - V šatni nemajú ani lepiacu pásku, ďalší klub KHL je vo finančných problémoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.