Utorok, 28. máj 2024
Malá oblačnosť  14,2 °C
Mimoriadne správy

Úradujúca olympijská šampiónka v tenise Bencicová prerušila kariéru, očakáva príchod potomka (foto)

 Webnoviny   3. november 2023  151  
Úradujúca olympijská šampiónka v tenise Bencicová prerušila kariéru, očakáva príchod potomka (foto)

3.11.2023 (SITA.sk) - Úradujúcu olympijskú šampiónku v tenise Belindu Bencicovú čaká minimálne dočasná pauza od súťažného športu. Dvadsaťšesťročnú Švajčiarku so slovenskými koreňmi totiž čakajú milé - mamičkovské povinnosti.

Partner je jej súčasný kouč


Nového člena do rodiny čaká Bencicová spolu s partnerom Martinom Hromkovičom - štyridsaťjedenročným niekdajším futbalistom a jej súčasným kondičným koučom.


Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Belinda Bencic (@belindabencic)


Čoskoro čakáme príchod nášho malého zázraku! Nemôžeme sa dočkať stretnutia s tebou," napísala Bencicová na instagrame. Nešpecifikovala, kedy očakáva prírastok ani plány o prípadnom návrate do profitenisu.

Medaily z Japonska obhajovať nebude


Belinda Bencicová v tejto sezóne získala dva singlové tituly na turnajoch v austrálskom Adelaide a v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch. Na okruhu chýba od turnaja v americkom San Diegu, ktorý sa konal v polovici septembra. V rebríčku WTA jej aktuálne patrí 14. priečka.

Švajčiarka na OH v Tokiu v lete 2021 získala dve medaily - zlatú v dvojhre a striebornú vo štvorhre. V lete 2024 sa olympijský tenisový turnaj na parížskych dvorcoch začne 27. júla a je zrejmé, že Bencicová nebude obhajovať medaily z Japonska.

Viac k témam: olympijská šampiónka, Potomok, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Úradujúca olympijská šampiónka v tenise Bencicová prerušila kariéru, očakáva príchod potomka (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.