Utorok, 21. september 2021
Prevažne slnečno  5,7 °C
Mimoriadne správy

Ultramaratón v Číne sa zmenil na preteky smrti, extrémne počasie zabilo dvadsaťjeden bežcov

 Webnoviny  23. máj 2021  68
Ultramaratón v Číne sa zmenil na preteky smrti, extrémne počasie zabilo dvadsaťjeden bežcov

23.5.2021 (Webnoviny.sk) - Dvadsaťjeden účastníkov ultramaratónu v horách na severozápade Číny zomrelo po tom, čo podujatie zasiahli krúpy, mrznúci dážď a prudký vietor. Štátna tlačová agentúra Sin-chua informovala, že bežci zomreli pre telesný diskomfort a náhly pokles teploty.

Stokilometrový cezpoľný beh sa uskutočnil v sobotu v kamennom lese v Paj-jine v provincii Kan-su. Zúčastnilo sa na ňom 172 účastníkov, ktorí bežali po mimoriadne úzkom horskom chodníku, ktorý dosahoval výšku dva až tritisíc metrov nad morom.

Po celonočnej pátracej operácii, ktorá zahŕňala viac ako 700 členov, záchranári potvrdili, že 151 ľudí je v bezpečí.

Účastníci ultramaratónu neboli začiatočníci a samotný beh bol už relatívne etablovaný, uskutočnil sa už štyrikrát. Podľa jedného z účastníkov ich však extrémne počasie zasiahlo nepripravených.

Viac k témam: tragédia, ultramaratón
Zdroj: Webnoviny.sk - Ultramaratón v Číne sa zmenil na preteky smrti, extrémne počasie zabilo dvadsaťjeden bežcov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.