Utorok, 21. máj 2024
Oblačno  19 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinskí športovci zvažujú možnosť súťažiť s Rusmi a Bielorusmi na kvalifikačných podujatiach na OH 2024

 Webnoviny  24. júl 2023  180  
Ukrajinskí športovci zvažujú možnosť súťažiť s Rusmi a Bielorusmi na kvalifikačných podujatiach na OH 2024

24.7.2023 (SITA.sk) - Ukrajina zvažuje účasť svojich športovcov na všetkých kvalifikačných súťažiach na budúcoročné olympijské hry v Paríži, aj keď sa na nich zúčastnia pod neutrálnou vlajkou reprezentanti Ruska a Bieloruska.

Prebiehajú rokovania


Ako uviedol web Ukrajinská pravda, podľa ministra športu Vadyma Hutcajta momentálne prebiehajú rokovania s národnými športovými federáciami.

"Rusko a Bielorusko ako oficiálne krajiny nebudú na olympijských hrách. A teraz sme už začali diskusiu o možnosti, že ak Rusko a Bielorusko nebudú na olympijských hrách, naši športovci by sa mohli zúčastniť na všetkých kvalifikačných súťažiach na olympijské hry, ktoré sa budú konať v Paríži v roku 2024,“ vyhlásil Hutcajt.

Bez vlajky a symbolov


Niekdajší šermiar a zlatý medailista z OH 1992 v Barcelone na objasňujúcu otázku, či Ukrajina môže povoliť športovcom zúčastniť sa na podujatiach s Rusmi a Bielorusmi, ktorí budú vystupovať pod neutrálnou vlajkou, odvetil: "Momentálne zvažujeme túto otázku. Vedieme diskusie s našimi celoukrajinskými federáciami a s našimi športovcami.“

Hutcajt zdôraznil, že Ukrajina sa snažila zabrániť účasti Ruska a Bieloruska na olympijských hrách a dosiahla to: "Vlajka a iné symboly Ruska a Bieloruska tam nebudú. Čo sa týka účasti našich športovcov, momentálne zvažujeme, vedieme diskusiu, každý deň si túto otázku vyjasňujeme so všetkými prezidentmi federácií a v blízkej budúcnosti spoznáme naše spoločné rozhodnutie.“

Viac k témam: bieloruskí športovci, LOH Letné olympijské hry 2024 v Paríži, Olympijské hry, Ruskí športovci
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinskí športovci zvažujú možnosť súťažiť s Rusmi a Bielorusmi na kvalifikačných podujatiach na OH 2024 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.