Štvrtok, 4. marec 2021
Oblačno  6,1 °C
Mimoriadne správy

Turnaj v Madride je ohrozený, pre zhoršujúcu sa situáciu s koronavírusom ho odporučili zrušiť

 Webnoviny   1. august 2020  111
Turnaj v Madride je ohrozený, pre zhoršujúcu sa situáciu s koronavírusom ho odporučili zrušiť

1.8.2020 (Webnoviny.sk) - Septembrový tenisový mužský turnaj ATP Madrid Open v španielskej metropole je v ohrození. Epidemiológovia totiž organizátorom odporučili podujatie úplne zrušiť, dôvodom je opäť sa zhoršujúca situácia v krajine v súvislosti s koronavírusom.

Turnaj preložili na leto


Pôvodne sa mal turnaj konať v jari, no niekoľkomesačné "uzavretie" krajiny si vyžiadalo jeho presun na koniec leta.

"Situáciu budeme dôkladne analyzovať a pripravíme sa na viacero alternatív. Našou prioritou stále zostáva bezpečnosť všetkých, ktorý by sa na podujatí zúčastnili," informovali v sobotu organizátori madridského turnaja, ktorý by sa mal konať od 12. do 20. septembra.

Hlavnou hviezdou turnaja v Madride má byť domáci Rafael Nadal, päťnásobný víťaz podujatia a aktuálna svetová dvojka.

Muži majú stále prestávku


V Španielsku len v piatok zaznamenali viac ako 1500 nových potvrdených prípadov ochorenia COVID-19, pričom až pätina z nich je z Madridu.

Svetový profitenis nútene pauzuje od prvej polovice marca a už v pondelok 3. augusta sa začne hlavná súťaž ženského turnaja WTA v juhotalianskom Palerme.

Mužský okruh ATP má stále prestávku, ukončí ju až turnaj v americkom New Yorku od 22. augusta.

Viac k témam: Turnaj v Madride
Zdroj: Webnoviny.sk - Turnaj v Madride je ohrozený, pre zhoršujúcu sa situáciu s koronavírusom ho odporučili zrušiť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.