Štvrtok, 4. jún 2020
Prevažne slnečno  17,7 °C
Mimoriadne správy

Tréner Ramsay nominoval na Nemecký pohár tucet hráčov z Tipsport ligy aj troch nováčikov

 Webnoviny  24. október 2019  88
Tréner Ramsay nominoval na Nemecký pohár tucet hráčov z Tipsport ligy aj troch nováčikov

24.10.2019 (Webnoviny.sk) - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay na novembrový turnaj o Nemecký pohár v Krefelde (7.- 10. 11.) nominoval aj troch nováčikov. Šancu na debut v seniorskom národnom tíme majú obranca Vojtech Zeleňák či útočníci Andrej Kollár a Jakub Sukeľ. V nominácii figuruje dovedna 23 hráčov - dvaja brankári, ôsmi obrancovia a trinásti útočníci. "Tešíme sa na možnosť vidieť nových hráčov. Máme troch debutantov - Vojtecha Zeleňáka, Andreja Kollár a Jakuba Sukeľa. Aj oni sa tešia na príležitosť ukázať sa v reprezentačnom drese,“ povedal generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Pozvánka do národného tímu


Až tucet nominovaných hráčov pôsobí na klubovej úrovni v slovenskej Tipsport lige. Z Košíc dostali pozvánku do národného tímu okrem spomenutého Zeleňáka aj brankár Andrej Košarišťan, bek Patrik Koch a útočníci Marcel Haščák s Michalom Chovanom.

Zo Slovana sú v nominácii Martin Štajnoch a Tomáš Zigo, z Nitry Andrej Kollár, z Trenčína Adam Lapšanský, z Banskej Bystrice Mário Lunter s Dávidom Šoltésom a z Liptovského Mikuláša Jakub Sukeľ.

Absolvujú tri zápasy


Najskúsenejšími hráčmi v nominácii sú obranca Mareka Ďaloga a útočník Marcel Haščák, obaja doteraz odohrali za slovenskú reprezentáciu po 89 zápasov.

Zraz reprezentácie je naplánovaný na pondelok 4. novembra. V Krefelde absolvujú Slováci od 7. do 10. novembra tri súboje - proti Švajčiarom, olympijskému výberu Ruska a domácim Nemcom.


Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na novembrový turnaj o Nemecký pohár v Krefelde:

Brankári: Andrej Košarišťan, Patrik Rybár
Obrancovia: Marek Ďaloga, Peter Čerešňák, Mário Grman, Patrik Koch, Mislav Rosandič, Martin Štajnoch, Peter Trška, Vojtech Zeleňák
Útočníci: Marcel Haščák, Marek Hrivík, Michal Chovan, Dávid Gríger, Andrej Kollár, Filip Krivošík, Andrej Kudrna, Adam Lapšanský, Adam Liška, Mário Lunter, Jakub Sukeľ, Dávid Šoltés, Tomáš ZigoViac k témam: Nemecký pohár
Zdroj: Webnoviny.sk - Tréner Ramsay nominoval na Nemecký pohár tucet hráčov z Tipsport ligy aj troch nováčikov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.