Sobota, 25. máj 2024
Mimoriadne správy

Tréner Ramsay na Nemecký pohár nominoval 23 hráčov, v kádri sú aj dvaja nováčikovia

 Webnoviny  25. október 2023  170  
Tréner Ramsay na Nemecký pohár nominoval 23 hráčov, v kádri sú aj dvaja nováčikovia

25.10.2023 (SITA.sk) - Slovenská hokejová reprezentácia má pred sebou úvodnú spoločnú akciu v tejto sezóne, absolvuje ju tradične na Nemeckom pohári. Turnaj pre štyri národné tímy sa uskutoční od 9. do 12. novembra v meste Landshut.

Súpermi Slovákov budú postupne reprezentácie Rakúska (9.11.), Dánska (11.11.) a domáceho Nemecka (12.11.). Rakúšanov vyzvú o 12.30 h, Dánov už o 11.00 h a s Nemcami si zmerajú sily od 14.30 h.

Tréner Craig Ramsay do národného výberu povolal aj dvoch nováčikov - útočníkovi Mateja Kašlíka a Silvestra Kuska. Dovedna dostali pozvánku dvaja brankári, ôsmi obrancovia a trinásti útočníci. Do 23-člennej nominácie sa dostali iba hráči zo slovenskej a českej extraligy - deviati z domáceho prostredia a štrnásti legionári.

Najskúsenejší Čerešňák a návrat Cingela


Najskúsenejším členom kádra je 30-ročný obranca Peter Čerešňák, ktorý v najcennejšom drese absolvoval už 105 duelov. Po viac ako štyroch rokoch sa do reprezentácie vracia útočník Lukáš Cingel.

"V rámci štandardného procesu tvorby nominácie sme si vybrali hráčov zo slovenskej a českej extraligy. Prvý nástrel sme mali hotový už pred niekoľkými dňami, bohužiaľ, z dôvodu zranení zo zoznamu vypadlo niekoľko mien, ktoré sme nahradili. Niektorých hráčov uvidíme v reprezentácii po dlhšom čase," cituje generálneho manažéra Miroslava Šatana oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Viacerí sú vo výbornej forme


Podľa zväzového webu sa výbornou formou prezentovali napríklad brankár Matej Tomek či útočníci Adrián Holešinský, Oliver Okuliar a Peter Zuzin.

Premiérovú pozvánku do národného tímu dostali Zvolenčan Kašlík a Kusko z Olomouca. Do národného tímu sa po pauze vracia aj Róbert Petrovický, ktorý na klubovej úrovni pôsobí ako asistent trénera práve v Olomouci a na striedačke bude pomáhať koučovi Ramsaymu. Post asistentov budú zastávať aj Peter Frühauf a tréner brankárov Ján Lašák.

Zaujímavosťou je, že súčasťou Nemeckého pohára nebude len turnaj mužov, ale aj žien. V rovnakom dejisku o trofej zabojujú ženské výbery Česka, Fínska, Nemecka a Dánska.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na Nemecký pohár  • zdroj: web SZĽH


Brankári: Samuel Hlavaj, Matej Tomek

Obrancovia: Michal Beňo, Martin Bučko, Peter Čerešňák, František Gajdoš, Andrej Golian, Mário Grman, Michal Ivan, Dávid Mudrák

Útočníci: Jozef Baláž, Lukáš Cingel, Martin Faško-Rudáš, Adrián Holešinský, Petrik Hrehorčák, Matej Kašlík, Silvester Kusko, Jakub Minárik, Oliver Okuliar, Matej Paulovič, Miloš Roman, Samuel Takáč, Peter ZuzinViac k témam: Nemecký pohár, Slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: SITA.sk - Tréner Ramsay na Nemecký pohár nominoval 23 hráčov, v kádri sú aj dvaja nováčikovia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.