Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
- Maďarsko sa bude snažiť diverzifikovať dodávky energie. Magyar chce tiež expanziu V4
- Francúzske úrady prepustili z väzby kapitána tankera z ruskej „tieňovej flotily“
- Ruské útoky proti Ukrajine zabili počas uplynulého dňa 16 civilistov, ďalších 86 utrpelo zranenia
Tréner Kukučka má pred zápasom o postup dilemu, slovenskí hádzanári musia Rusov zdolať o šesť gólov
Webnoviny 16. január 2022 572
16.1.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenskí reprezentanti v hádzanej sa na "domácich" majstrovstvách Európy v Košiciach dočkali premiérového triumfu. V sobotňajšom podvečernom zápase F-skupiny zvíťazili nad mužstvom Litvy 31:26 a zostali v hre o prienik do ďalšej fázy.
Náročná brankárska otázka
Kormidelníka tímu SR Petra Kukučku potešilo, že jeho zverenci hrali vynikajúco v obrane. Platilo to predovšetkým v prvom polčase, ktorý vyhrali 15:8. "Naši brankári Marián Žernovič i Teodor Paul sú výborní. Zastali si svoje miesto, pomohla im aj obrana a oni mali dobre načítaných strelcov súpera," priznal po stretnutí na webe slovakhandball.sk slovenský tréner a podotkol, že pred záverečným duelom skupiny proti Rusku bude mať dilemu, koho postaví do bránky od začiatku stretnutia.
Prvýkrát sa na tomto šampionáte v slovenskom drese predstavil Oliver Rábek. Tromi gólmi pomohol ukončiť 10-zápasovú šnúru prehier slovenského mužstva. Predtým Slováci vyhrali ešte 11. januára 2020 na Faerských ostrovoch (27:26), pričom z víťazstva sa radovali po dvoch rokoch a štyroch dňoch. "Každý strelený gól na ME je cenný. Teším sa, že prvý krok, ktorý sme mali za úlohu, sme zvládli. Je to zásluha celého tímu. Od začiatku sme ťahali, brankári výborne chytali a bolo sa na čo pozerať," poznamenal 204 centimetrov vysoký hráč prešovského Tatrana.
Prekvapujúca výhra Rusov nad Nórskom
Hádzanári Litvy po druhej prehre už nemôžu postúpiť do jednej zo štvrťfinálových skupín. Vystúpenie v košickej základnej skupine zakončia slovenskí hádzanári súbojom proti Rusom v pondelok 17. januára od 18.00 h. Keďže Rusi v sobotňajšom večernom vystúpení pomerne prekvapujúco zdolali Nórov 23:22, Slováci, ktorí pri vstupe do šampionátu podľahli severskému tímu (25:35), budú musieť na postup vyhrať nad "zbornou" minimálne o šesť gólov.
"Pondelkový duel s Rusmi bude ešte ťažší ako proti Litovčanom," zaprognózoval si robustný pivot Martin Slaninka, ktorý proti pobaltskému súperovi skóroval dvakrát.
Viac k témam: Majstrovstvá Európy ME v hádzanej 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Tréner Kukučka má pred zápasom o postup dilemu, slovenskí hádzanári musia Rusov zdolať o šesť gólov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico hrozí odvolávaním Dubéciho, stíhanie Gašpara v kauze Očistec označil za zmanipulované a nezákonné
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského