Streda, 28. september 2022
Oblačno  12,9 °C
Mimoriadne správy

Tréner hádzanárov Kukučka zúži káder pred ME až po ďalšom týždni prípravy, vyradiť musí ešte jedno meno

 Webnoviny   1. január 2021  177
Tréner hádzanárov Kukučka zúži káder pred ME až po ďalšom týždni prípravy, vyradiť musí ešte jedno meno

1.1.2022 (Webnoviny.sk) - Tréner slovenskej reprezentácie hádzanárov Peter Kukučka pôvodne plánoval zúžiť nomináciu svojho kádra na blížiace sa majstrovstvá Európy, ktoré od 13. do 30. januára budú Slováci hostiť spolu s Maďarmi, napokon tak spraví až v závere nasledujúceho týždňa.

V pondelok 3. januára sa tak na ďalšom zraze národného tímu v Bratislave stretne opäť 21 hráčov. Nominácia na kontinentálny šampionát bude známa až po dvoch prípravných dueloch, ktoré 6. a 8. januára odohrajú slovenskí hádzanári proti Rakúšanom.

"Rozhodli sme sa pozvať ešte 21 hráčov aj vzhľadom k tomu, že u viacerých sú tam drobnosti zdravotného charakteru a nevieme, ako zareagujú na záťaž," informoval kouč Kukučka na oficiálnom webe Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

 Z aktuálneho kádra ešte jeden vypadne


V porovnaní s tohtotýždňovým tréningovým kempom prišlo v tíme k jednej zmene na brankárskom poste.

"Namiesto Michala Martina Konečného sme zavolali Igora Čuprynu z ruského Taganrogu. Dlhšie s nami nebol, keďže ho nebolo možné pozvať, lebo bol zaočkovaný vakcínou Sputnik. Teraz je to už možné, tak ho chcem vidieť chytať. Potom sa rozhodneme, s ktorými troma brankármi absolvujeme šampionát," ozrejmil hlavný kormidelník.

Na šampionát sa dostane spolu 20 hráčov, z aktuálneho kádra tak vypadne ešte jedno meno.

Vyraďovacia časť sa odohrá v Budapešti


Slováci sa na ME predstavia v základnej F-skupine, v Košiciach budú ich súpermi postupne výbery Nórska (13.1.), Litvy (15.1.) a Ruska (17.1.).

Ďalšími dejiskami súbojov v základných skupinách budú Bratislava, Budapešť, Szeged a Debrecín. Zápasy hlavnej fázy budú hostiť len Bratislava a Budapešť, vyraďovacia časť sa celá bude hrať v maďarskej metropole.

Aktuálny káder reprezentácie SR hádzanárov pred ME 2022 (zdroj: SZH):


Brankári: Teodor Paul, Marián Žernovič, Igor Čupryna
Pivoti: Dominik Kalafut, Martin Slaninka, Šimon Macháč
Krídla: Tomáš Urban, Marek Kováčech, Martin Briatka, Lukáš Péchy
Spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka, Martin Potisk, Marek Hniďák, Lukáš Urban, Ľubomír Ďuriš, Jakub Mikita, Marek Korbel, Tomáš Rečičár, Oliver Rábek, Patrik HruščákViac k témam: Majstrovstvá Európy ME v hádzanej 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Tréner hádzanárov Kukučka zúži káder pred ME až po ďalšom týždni prípravy, vyradiť musí ešte jedno meno © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.