Štvrtok, 4. jún 2020
Slnečno  16,7 °C
Mimoriadne správy

Tréner Guľavcev sa počas zápasu KHL vyhrážal rozhodcovi, že mu podpáli auto

 Webnoviny  22. október 2019  97
Tréner Guľavcev sa počas zápasu KHL vyhrážal rozhodcovi, že mu podpáli auto

22.10.2019 (Webnoviny.sk) - Ruský hokejový tím Amur Chabarovsk musí zaplatiť pokutu 300 000 rubľov (približne 4230 eur) za neprístojné správanie svojho trénera Alexandra Guľavceva.

Reakcia na jeden z trestov


Kormidelník účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy sa v pondelkovom zápase proti Dinamu Moskva vyhrážal rozhodcovi Viktorovi Gašilovovi, že mu podpáli auto.

Guľavcev v návale hnevu takto reagoval na jeden z trestov proti jeho tímu, hostia z Moskvy zvíťazili 5:1 a dva góly strelili v presilovkách. Súčasťou prvej obrannej formácie Moskovčanov je aj Slovák Michal Čajkovský.

Vyhrážky vraj myslel ako žart


Guľavcev neskôr reagoval, že svoje vyhrážky myslel ako žart a doplnil: "Povedal som predsa auto a to nie je to isté ako keby som povedal byt." Guľavcev aj Gašilov pochádzajú z rovnakého mesta Perm, čo by mohlo podnietiť úvahy, že svoje reči myslel vážne.

Vedenie KHL počínanie trénera Chabarovska vyhodnotilo ako inzultáciu a vyhrážanie sa rozhodcovi. KHL upozorňuje, že nebude tolerovať správanie, ktoré poškodzuje dobré meno súťaže. Chabarovsku patrí posledná priečka vo Východnej konferencii, zatiaľ čo Dinamo Moskva je druhé vo Východnej konferencii KHL.

Viac k témam: KHL Kontinentálna hokejová liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Tréner Guľavcev sa počas zápasu KHL vyhrážal rozhodcovi, že mu podpáli auto © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.