Oblačno  16,3 °C
Mimoriadne správy

Trenčín zvíťazil na ľade Zvolena, duel sa skončil potýčkou medzi tímami

Webnoviny   7. apríl 2018  159

ZVOLEN 7. apríla (WebNoviny.sk) - Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 3:2 na ľade Zvolena v sobotňajšom piatom súboji semifinále play-off hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 a už v pondelok môžu pred vlastnými fanúšikmi spečatiť postup do finále, prvého od sezóny 2006/2007. Trenčania vedú v sérii hranej na štyri víťazstvá 3:2 na zápasy.

Odporúčame:
„Liptáci“ sú po výhre nad Skalicou v bezpečí, Detvania si zahrajú aj budúci rok

Domáci Zvolenčania viedli v sobotu od 9. minúty gólom Tomáša Töröka, náskok tímu spod Pustého hradu poistil v 23. minúte Oscar Steen. V 30. minúte však skorigoval skúsený útočník "vojakov" Branko Radivojevič a na 2:2 vyrovnal Marcel Hossa. Triumf Trenčína zariadil v 51. min vo vlastnom oslabení Peter Sojčík.

Duel mal dohru pri odchode hráčov do kabín, medzi striedačkami prišlo k hromadnej 'strkanici'.

Tipsport liga 2017/2018 - semifinále play-off - piaty zápas

• hrá sa na štyri víťazstvá

HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín  2:3 (1:0, 1:1, 0:2) - stav série: 2:3
Góly: 9. Török (V. Fekiač), 23. O. Steen (Kelemen, Ťavoda) - 30. Radivojevič (Ölvecký), 49. Marcel Hossa (Sádecký), 51. Sojčík
Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel, Lauff - Stanzel, Smrek, 4588 divákov

Zostavy:
Zvolen: MacIntyre - J. Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Zeleňák, Ťavoda, Ulrych, Dubeň - Michal Chovan, Kytnár, Šišovský - Obdržálek, Špirko, Coffman - Kelemen, O. Steen, Matis - Martin Ďaloga, V. Fekiač, Török - Síkela
Trenčín: M. Valent - Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, J. Gašparovič - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - Deveaux, J. Švec, D. Hudec - Bezúch

Viac k témam: hokej, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Trenčín zvíťazil na ľade Zvolena, duel sa skončil potýčkou medzi tímami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.