Streda, 29. máj 2024
Mimoriadne správy

Tour de France 2023: Zo selfie bola katastrofa. Cyklisti žiadajú fanúšikov, aby sa správali lepšie (video)

 Webnoviny  17. júl 2023  156  
Tour de France 2023: Zo selfie bola katastrofa. Cyklisti žiadajú fanúšikov, aby sa správali lepšie (video)

17.7.2023 (SITA.sk) - Priebežný líder celkovej klasifikácie na 110. ročníku cyklistických pretekov Tour de France Jonas Vingegaard vyzval fanúšikov, aby sa počas podujatia správali lepšie.

Oblievanie pivom


Apel k priaznivcom na najväčšom cyklistickom podujatí prišiel po tom, čo nedeľňajšiu 15. etapu poznačila ďalšia hromadná nehoda.

Viac o téme: Tour de France 2023Chcel by som odkázať divákom, aby si preteky užili, boli tam a fandili nám bez toho, aby stáli na ceste a oblievali nás pivom,“ vyhlásil vlaňajší šampión Vingegaard z Dánska, ktorý vedie v celkovej klasifikácii o desať sekúnd pred Slovincom Tadejom Pogačarom.

Divák si chcel spraviť selfie


Nedeľňajšia nehoda sa udiala po tom, ako sa divák na kraji cesty neúmyselne dotkol amerického pretekára Seppa Kussa, kľúčového tímového kolegu Vingegaarda a poslal ho na zem. Do incidentu boli zapojené zhruba dve desiatky pretekárov.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.