Pondelok, 3. október 2022
Mimoriadne správy

Tour de France 2022: Vingegaard predbehol Pogačara a ovládol 11. etapu. Sagan priznal náročnosť trasy a bol rád, že dorazil do cieľa (video)

 Webnoviny  14. júl 2022  58
Tour de France 2022: Vingegaard predbehol Pogačara a ovládol 11. etapu. Sagan priznal náročnosť trasy a bol rád, že dorazil do cieľa (video)

14.7.2022 (Webnoviny.sk) - Stredajšia 11. etapa 109. ročníka cyklistických pretekov Tour de France poriadne potrápila všetkých pretekárov, najviac trpeli šprintéri a medzi nimi aj slovenský majster Peter Sagan z tímu TotalEnergies.

Tridsaťdvaročný Žilinčan prišiel do cieľa na vrchole stúpania najvyššej kategórie na Col du Granon na 128. mieste so stratou viac ako 36 minút na víťazného Dána Jonasa Vingegaarda z tímu Jumbo-Visma. Priznal, že takéto náročné horské etapy sa snaží len absolvovať v časovom limite.

Sagan sa neteší na štvrtkovú etapu


"Bolo to ťažké. Zo začiatku sa išlo cez dolinu a potom sa to už začalo prvým kopcom... Neviem, čo mám k tomu povedať, toto nie sú etapy pre mňa. Som rád, že som došiel. Čas sa dá kontrolovať až v poslednom kopci, takže všetci sa snažíme ísť čo najlepšie až do záverečného stúpania a až potom sa dá vypočítať, aký bude zhruba časový limit," zhodnotil Sagan náročnú 11. etapu pre RTVS a dodal, že na tú štvrtkovú sa neteší. V 12. etape dlhej 165,5 kilometra čakajú na cyklistov tri stúpania najvyššej kategórie, vrátane Col du Galibier a Alpe D´Huez.

Viac o téme: Tour de France 2021


Vingegaard mal pred 11. etapou manko 39 sekúnd na Slovinca Tadeja Pogačara (UAE Emirates) a bol až tretí, no útok v stredajšom cieľovom stúpaní na Col du Granon mu vyniesol prvú priečku v celkovej klasifikácii. V stredu Vingergaard triumfoval s náskokom 2:53 min pred napokon siedmym Pogačarom a v priebežnom poradí má pred ním rezervu 2:22 min.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.