Nedeľa, 25. júl 2021
Dážď  21 °C
Mimoriadne správy

Toskánsko aj legendárne stúpanie na Monte Zoncolan, organizátori lákajú na Giro d’Italia 2021

 Webnoviny   4. február 2021  74
Toskánsko aj legendárne stúpanie na Monte Zoncolan, organizátori lákajú na Giro d’Italia 2021

4.2.2021 (Webnoviny.sk) - Giro d'Italia sa v tomto roku začne individuálnou časovkou na 9 km v Turíne. Stane sa tak v sobotu 8. mája, preteky vyvrcholia 30. mája ďalšou časovkou v Miláne.

Favoritom na víťazstvo v úvodnej aj záverečnej etape bude Talian Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), ktorý vlani na október posunutom Gire ovládol až štyri etapy vrátane úvodnej aj záverečnej časovky a neskôr sa stal aj majstrom sveta v jazde proti chronometru.

Sklon terénu 22 percent


Organizátori z RCS Sport potvrdili aj Novaru ako cieľové mesto v 2. etape, kde sa očakáva šprintérsky dojazd. Isté je aj to, že 3. etapa sa pôjde rovnako v regióne Piemont z Bielly do Canale južne od Turína.

Po úvode v Piemonte by mali cyklisti zamieriť na juh do centrálnych Apenín a regiónu Emilia Romagna a Puglie a neskôr by sa mali opäť stočiť na sever. Navštíviť by mali Toskánsko a cesty, kde sa jazdí slávna marcová klasika Strade Bianche.

Predstaviť by sa mali aj v legendárnom stúpaní na Monte Zoncolan v Karnských Alpách, ktoré je známe sklonom terénu až 22 percent. Ďalšie podrobnosti o Giro d'Italia 2021 zverejnia neskôr v priebehu februára.

Účasť potvrdil aj Bernal


Podľa webu CyclingNews.com na Giro d'Italia 2021 už potvrdili účasť Kolumbijčan Egan Bernal a Talian Vincenzo Nibali a mali by sa zapojiť do boja o celkové víťazstvo. Nibali vyhral Giro d'Italia v rokoch 2013 a 2016, Bernal je víťaz Tour de France 2019.

Giro d'Italia sú jedny z troch najväčších etapových pretekov zaradených do kategórie Grand Tours. Na vlaňajšom 103. ročníku prekvapujúco triumfoval Brit Tao Geoghegan Hart a nechýbal na nich ani Peter Sagan.

Vo svojej premiére sa síce nestal víťazom bodovacej súťaže, ale ovládol jednu z etáp po sólojazde do Tortoreta.

Viac k témam: Giro d´Italia
Zdroj: Webnoviny.sk - Toskánsko aj legendárne stúpanie na Monte Zoncolan, organizátori lákajú na Giro d’Italia 2021 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.