Sobota, 6. marec 2021
Jasno  -4,8 °C
Mimoriadne správy

Topánky Michaela Jordana, v ktorých predviedol ničivý smeč, vydražili za rekordnú sumu

 Webnoviny  14. august 2020  133
Topánky Michaela Jordana, v ktorých predviedol ničivý smeč, vydražili za rekordnú sumu

14.8.2020 (Webnoviny.sk) - Najdrahšie športové topánky na svete kedysi patrili basketbalovej legende Michaelovi Jordanovi a nový majiteľ za ne v aukcii zaplatil 615-tisíc USD, čiže v prepočte približne 520-tisíc eur.

Rekordná suma je vysoká, ale organizátori aukčného domu Christie's očakávali, že sa vyšplhá ešte vyššie - až do výšky 650 000 - 850 000 USD, čiže 549 000 - 718 000 eur.

Topánky s úlomkom skla


Šesťnásobný šampión NBA nosil predmetné tenisky v červeno-čierno-bielej farbe s názvom "Air Jordan High" v auguste v roku 1985 počas exhibičného zápasu v talianskom Terste.

Jordan v nich zasmečoval tak prudko, že zlomil zadnú dosku konštrukcie koša.

"Tie topánky sú originál, lebo majú v sebe aj úlomok skla, ktorý uviazol v ich podrážke," informovala spolupracovníčka aukčného domu Christie's Caitlin Donovanová, informuje o tom aj portál ORF.

Dokument videli milióny ľudí


Pôvodne najdrahšie športové topánky boli tiež majetkom Michaela Jordana. Vydražili sa v máji tohto roku sumou 560-tisíc USD, čiže 473-tisíc eur.

Popularita legendárneho krídelníka Chicaga Bulls sa tento rok ešte zvýšila po odvysielaní dokumentu "Posledný tanec", ktorý bol návratom k úspešnej kariére dvojnásobného olympijského šampióna z Los Angeles 1984 a Barcelony 1992.

Na Netflixe si ho pozreli milióny ľudí a marketingová značka 57-ročného Jordana na istý čas výrazne vzrástla.Viac k témam: aukcia, dražba, NBA
Zdroj: Webnoviny.sk - Topánky Michaela Jordana, v ktorých predviedol ničivý smeč, vydražili za rekordnú sumu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.