Nedeľa, 19. máj 2024
Polojasno  17 °C

Tomáš Jurčo prihral na dva góly Chicaga, nováčik NHL opäť zvíťazil

Webnoviny  20. september 2017  76

NEW YORK 20. septembra (WebNoviny.sk) - Slovenský útočník Tomáš Jurčo pomohol dvomi asistenciami k víťazstvu Chicaga na ľade Columbusu v utorkovom prípravnom súboji pred novou sezónou Národnej hokejovej ligy (NHL). Jurčo si v druhej tretine pripísal prvé asistencie pri góloch Laurenta Dauphina a Nicka Schmaltza, ktorými Chicago zvyšovalo náskok na 2:0, resp. 4:0.

Odporúčame:
V prípravných zápasoch NHL sa predstavili aj Slováci, Halák nedostal gól a Jaroš asistoval

Zaujal aj prvý gól Patricka Marleaua vo farbách Toronta, ktorý však nezabránil prehre s Ottawou 2:5. Niekdajší skvelý kanonier 38-ročný Marleau strávil 19 sezón v San Jose, ale v lete sa dohodol na trojročnej zmluve s Torontom. V tomto stretnutí v Air Canada Center sa v drese Maple Leafs predstavil aj slovenský obranca Martin Marinčin, pripísal si tri strely aj plusový bod.

Dva zápasy v príprave na ľade súpera a dve víťazstvá. Taká je bilancia tímu Vegas Golden Knights. Po vysokom triumfe vo Vancouveri (9:4) nováčik NHL uspel aj na ľade Colorada (4:1). Už tretí gól v príprave zaznamenal český útočník Tomáš Hyka.

Boston - Detroit 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Buffalo - Pittsburgh 4:3 po predĺž. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Tampa Bay - Carolina 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Nashville - Florida 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Nashville - Florida 3:2 po predĺž. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Dallas - St. Louis 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Colorado - Vegas 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

San Jose - Anaheim 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

Viac k témam: hokej, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Tomáš Jurčo prihral na dva góly Chicaga, nováčik NHL opäť zvíťazil © SITA Všetky práva vyhradené.