Štvrtok, 15. apríl 2021
Zamračené  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Tím Williams sa dostal do finančných problémov, po minuloročnej sezóne sa ho vlastník rozhodol predať

 Webnoviny  29. máj 2020  107
Tím Williams sa dostal do finančných problémov, po minuloročnej sezóne sa ho vlastník rozhodol predať

29.5.2020 (Webnoviny.sk) - Tím motoristického seriálu F1 Williams je na predaj. Jeho vlastník sa tak rozhodol po tom, ako v minulom roku vykázal stratu 13 miliónov libier, čo je v prepočte viac ako 14,4 milióna eur. V roku 2018 pritom organizácia dosiahla zisk na veľmi podobnej hladine.

"Skupina Williams Grand Prix Holdings v súvislosti s novým strategickým smerovaním zvažuje rôzne alternatívy, jednou z nich je aj predaj celej spoločnosti. Potvrdzujeme predbežné rokovania s malou skupinou potenciálnych investorov," uvádza sa vo vyhlásení.

Spoločnosť v roku 1966 založil Frank Williams a odvtedy tím získal deväť titulov v hodnotení konštruktérov a sedem medzi jazdcami.

V predchádzajúcich dvoch sezónach to však zo strany Williamsu bolo viac ako nepresvedčivé, keď tím dohromady nazbieral iba 8 bodov.

Viac k témam: F1 Formula 1, F1 Williams
Zdroj: Webnoviny.sk - Tím Williams sa dostal do finančných problémov, po minuloročnej sezóne sa ho vlastník rozhodol predať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.