Štvrtok, 4. marec 2021
Oblačno  1,5 °C
Mimoriadne správy

Tenistka Kratzerová dostala stopku pre doping, na vine je vraj tajomný krém od neznámeho Číňana

 Webnoviny   1. november 2020  81
Tenistka Kratzerová dostala stopku pre doping, na vine je vraj tajomný krém od neznámeho Číňana

1.11.2020 (Webnoviny.sk) - Američanka Ashley Kratzerová bude mať 4-ročnú pauzu od profesionálneho tenisu. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) informovala, že rodáčku z kalifornského Newport Beach, ktorá bola v "singli" najvyššie na 200. priečke, potrestali za doping. Do súťažného diania sa bude môcť vrátiť až 27. marca 2024.

Kratzerovej vo vzorke moču z 27. januára tohto roka našli hexapeptid uvoľňujúci rastový hormón. Pri obhajobe ponúkla nevšednú verziu toho, ako sa zakázaná substancia dostala do jej tela. Nezávislý tribunál však napokon nepresvedčila.

Fľaštička s tajomným krémom


Tenistka priznala, že už mesiace má na nohách otlaky. Rany jej dokonca krvácali a nezaberalo jej nič, čo pri liečbe dovtedy použila. Počas vlaňajšej cesty do Číny však požiadala o pomoc miestneho trénera.

Muž, ktorého pomenovala ako Čang, jej dal fľaštičku s tajomným krémom. Nebol na nej žiadny štítok, takže nebolo možné zistiť, aké látky obsahuje.

Žiadny "Čang" neexistuje


Po návrate domov si Kratzerová nanášala krém na problematické miesta. Keď však mala začiatkom roka pozitívny test na zakázanú látku, pokúsila sa kontaktovať Čanga.

U organizátorov turnaja sa však dozvedela, že žiadny človek s takýmto menom sa na podujatí nezúčastnil. Nepomohla jej ani Čínska tenisová federácia, a tak sa napokon pri dokazovaní prípadnej neviny nemohla oprieť o žiadny spoľahlivý dôkaz.

Viac k témam: doping
Zdroj: Webnoviny.sk - Tenistka Kratzerová dostala stopku pre doping, na vine je vraj tajomný krém od neznámeho Číňana © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.