Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  -0,2 °C
Mimoriadne správy

Televízne vysielanie cyklistických pretekov Okolo Slovenska dofinancuje vláda sumou 350-tisíc eur

 Webnoviny  12. august 2021  126
Televízne vysielanie cyklistických pretekov Okolo Slovenska dofinancuje vláda sumou 350-tisíc eur

12.8.2021 (Webnoviny.sk) - Vláda dofinancuje zabezpečenie prenosu a signálu pre televíznu stanicu Eurosport v súvislosti s vysielaním Medzinárodných cyklistických pretekov „Okolo Slovenska“.

Na večernom rokovaní 12. augusta vláda schválila, že na tento účel vyčlení dotáciu vo výške 350-tisíc eur. Cyklistické preteky by sa mali konať od 15. do 19. septembra.

„V priamych prenosoch a záznamoch a reklamných spotoch môžu byť zobrazené statické, motocyklové a najmä letecké zábery nie len 65. ročníka týchto pretekov, ale aj všetkých zaujímavých prírodných scenérií či pamiatok na území Slovenska na celkovej 730 km trati,“ poukázal vedúci Úradu vlády SR v predkladacej správe.

Podľa neho sa tak podporí nie len samotné športové podujatie, ale aj propagácia a cestovný ruch na Slovensku. Dodal, že podujatie je na svetovej úrovni a patrí k najvýznamnejším na Slovensku.

V priamych prenosoch a záznamoch by mohli diváci uvidieť statické, motocyklové ale aj letecké zábery napríklad námestia a Dómu sv. Alžbety v Košiciach, Spišský hrad a aj zrekonštruované centrum Spišského Podhradia, Levoču, celé Vysoké Tatry, prírodu v okolí Kysúc a Oravy, kúpele Trenčianske Teplice či centrum kráľovského mesta Trnava.

Viac k témam: Okolo Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk - Televízne vysielanie cyklistických pretekov Okolo Slovenska dofinancuje vláda sumou 350-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.