Utorok, 18. január 2022
Jasno  -2,7 °C
Mimoriadne správy

Ťažký žreb pre hádzanárky v boji o ME 2022, okrem Španielok a Maďariek dostali i súperky z predkvalifikácie

 Webnoviny  25. marec 2021  100
Ťažký žreb pre hádzanárky v boji o ME 2022, okrem Španielok a Maďariek dostali i súperky z predkvalifikácie

25.3.2021 (Webnoviny.sk) - V pondelok spoznali slovenské reprezentantky v hádzanej súperky v aprílovej baráži o postup na decembrové MS, od štvrtka poznajú aj zloženie kvalifikačnej skupiny v boji o ME 2022.

Žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) vo Viedni rozhodol o tom, že Slovenky budú u Euro bojovať v 5. skupine a ich súperkami budú úradujúce vicemajsterky sveta Španielky, pravidelné účastníčky MS či ME Maďarky a víťazky 1. skupiny predkvalifikácie (Portugalsko, Kosovo, Luxembursko alebo Cyprus).

Na šampionát, ktorý v novembri 2022 budú hostiť až tri krajiny (Slovinsko, Severné Macedónsko a Čierna Hora), postúpi z kvalifikácie spolu 12 tímov, teda dva najvyššie umiestnené výbery z každej zo šiestich skupín. Tri turnaje predkvalifikácie sa uskutočnia na prelome mája a júna 2021, kvalifikačné súboje aj so Slovenkami v októbri 2021.

Prvý súboj odohrajú slovenské hádzanárky 6. alebo 7. októbra, druhý 9. alebo 10. októbra. Zostávajúce štyri stretnutie prídu na rad v roku 2022 - v marci aj apríli po dva zápasy.

Istotu štartu na ME 2022 majú tri organizátorské krajiny a obhajkyne zlata z ostatného kontinentálneho šampionátu Nórky.

Viac k témam: IHF Medzinárodná hádzanárska federácia, Majstrovstvá sveta MS v hádzanej žien, v hádzanej
Zdroj: Webnoviny.sk - Ťažký žreb pre hádzanárky v boji o ME 2022, okrem Španielok a Maďariek dostali i súperky z predkvalifikácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.