Nedeľa, 25. júl 2021
Oblačno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Tänak na Rely Turecka havaroval a musel odstúpiť, na vine bola porucha riadenia (video)

 Webnoviny  19. september 2020  139
Tänak na Rely Turecka havaroval a musel odstúpiť, na vine bola porucha riadenia (video)

19.9.2020 (Webnoviny.sk) - Porucha riadenia je za odstúpením Estónca Otta Tänaka z druhej etapy na Rely Turecka a jeho šance na obhajobu titulu sa zmenšili.

Jazdci sa pri nehode nezranili


Obhajca titulu Tänak a jeho spolujazdec Martin Järveoja vyviazli z nehody nezranení. So svojím hyundaiom zostali stáť na trati po tretej rýchlostnej skúške. Rely Turecka je piate podujatie oklieštenej "koronavírusovej" sezóny WRC v tomto roku.

Po Turecku zostane do konca ročníka odjazdiť už len dve podujatia - Rely Sardínie a Rely Belgicka.

Tänak nenadviaže na úspech z Rely Estónska


Tänak sa vrátil do boja o titul majstra sveta triumfom na predchádzajúcej "domácej" Rely Estónska, ale v Turecku na tento úspech s určitosťou nenadviaže. Po dvoch meraných úsekoch bol na piatom mieste s neveľkým mankom na francúzskeho lídra Sébastiena Loeba.

Na čele priebežného poradia MS je Francúz Sébastien Ogier na toyote s náskokom 9 bodov pred Britom Elfynom Evansom. Tänak na treťom mieste zaostával o 13 bodov, ale po skončení Rely Turecka sa zrejme prepadne nižšie.

Viac k témam: Rely Estónska, Rely Sardínia, Rely Turecka
Zdroj: Webnoviny.sk - Tänak na Rely Turecka havaroval a musel odstúpiť, na vine bola porucha riadenia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.