Streda, 29. máj 2024
Mimoriadne správy

Talentovaná Slovenka bude súčasťou úvodnej časti pochodne s olympijským ohňom na OH v Paríži

 Webnoviny   5. apríl 2024  100  
Talentovaná Slovenka bude súčasťou úvodnej časti pochodne s olympijským ohňom na OH v Paríži

5.4.2024 (SITA.sk) - Súčasťou jedného z úvodných úsekov štafety s olympijským ohňom pred OH v Paríži bude na francúzskej pôde aj mladá slovenská atlétka a triatlonistka Loriana Popovičová.

Osemnásťročnú Košičanku vybrali predstavitelia Francúzskeho veľvyslanectva na Slovensku. Informuje o tom oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV).

Zapálenie olympijského ohňa


Olympijský oheň zapália v antickej Olympii v utorok 16. apríla, následne sa presunie do Atén a potom loďou do Marseille. Do Francúzska príde 8. mája, o deň neskôr sa pochodeň ocitne aj v rukách mladej slovenskej športovkyne. Do Marseille príde pochodeň práve preto, že na jeho mieste založili pred 2600 rokmi grécki kolonisti prvú osadu.

Navyše v tomto juhofrancúzskom meste sa uskutočnia aj olympijské súťaže v jachtingu a zápasy futbalového turnaja. Štafeta s pochodňou potom zavíta do všetkých regiónov krajiny a bude súčasťou otváracieho ceremoniálu OH v Paríži v piatok 26. júla.

Je úspešná športovkyňa


„Vybrali sme si Lorianu Popovičovú, ktorá je úspešná športovkyňa a zároveň aj študuje na bilingválnom gymnáziu. Zapojí sa do štafety zástupcov krajín Európskej únie a Ukrajiny. Každý z vybraných účastníkov by mal odbehnúť s ohňom približne 400 m," informoval Didier Rogasik z tlačového oddelenia Francúzskeho veľvyslanectva na Slovensku podľa olympic.sk.


Loriana Popovičová sa venuje atletike a triatlonu. V tomto roku vyhrala halové majstrovstvá Slovenska junioriek v behu na 1500 m, vlani sa stala juniorskou šampiónkou Slovenska na 3000 a 5000 m. Triumfovala aj na majstrovstvách SR v triatlone. V školskom roku 2021/2022 navštevovala v rámci študijného pobytu vo Francúzsku gymnázium v meste Mazamet. Počas zahraničného štúdia sa kvalifikovala na majstrovstvá Francúzska v krose.Viac k témam: OH 2024 v Paríži, Olympijský oheň
Zdroj: SITA.sk - Talentovaná Slovenka bude súčasťou úvodnej časti pochodne s olympijským ohňom na OH v Paríži © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.