Streda, 28. september 2022
Mimoriadne správy

Taiwanská rýchlokorčuliarka trénovala v čínskom oblečení, premiér ju chcel potrestať

 Webnoviny  20. február 2022  81
Taiwanská rýchlokorčuliarka trénovala v čínskom oblečení, premiér ju chcel potrestať

20.2.2022 (Webnoviny.sk) - Taiwanský premiér Su Čen-čchang chcel potrestať taiwanskú rýchlokorčuliarku za to, že mala počas tréningu na zimné olympijské hry v Pekingu na sebe oblečenie konkurenčného čínskeho tímu.

Symboly oboch krajín sú momentálne citlivá téma, keďže čínska komunustická strana si dlhodobo robí nárok na Taiwan a zastrašuje ho pravidelným narúšaním taiwanského vzdušného priestoru.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu


Tridsaťtriročná Chuang Jü-tching, jedna zo štyroch taiwanských športovcov v Pekingu, zverejnila 23. januára na sociálnej sieti video, na ktorom mala oblečené niečo, vyzeralo ako odev s čínskymi symbolmi. Chuang Jü-tching sa neskôr ospravedlnila a video odstránila.

Taiwanský premiér požiadal tamojšie ministerstvo školstva a športu o udelenie adekvátneho trestu. Uvedený rezort však vyhlásil, že sa neuchýli k žiadnej sankcii, no podotkol, že športovci by si mali byť viac vedomí citlivých čínsko-taiwanských vzťahov.

Viac k témam: Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Taiwanská rýchlokorčuliarka trénovala v čínskom oblečení, premiér ju chcel potrestať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.