Piatok, 31. máj 2024
Zamračené  14,1 °C
Mimoriadne správy

Svitko skončil v ôsmej etape Rely Dakar na 10. priečke, Varga prišiel do cieľa tretí

 Webnoviny  15. január 2024  140  
Svitko skončil v ôsmej etape Rely Dakar na 10. priečke, Varga prišiel do cieľa tretí

15.1.2024 (SITA.sk) -

Desiaty najlepší čas


Skúsený slovenský jazdec napokon v pondelok dosiahol desiaty najlepší čas, keď za víťazným Argentínčanom Kevinom Benavidesom zaostal o päť minút a 28 sekúnd. V celkovom poradí má Svitko na 9. priečke stratu 1:11:53 h na vedúceho Američana Rickyho Brabca. Ten vedie o 42 sekúnd pred Rossom Branchom z Botswany.

Triumfoval Argentínčan


V súťaži štvorkolkárov v pondelok triumfoval Argentínčan Manuel Andújar pred Francúzom Alexandrem Giroudom. Tretí prišiel do cieľa Slovák Juraj Varga, ktorý za Andújarom zaostal o 15 minút a 39 sekúnd. Rovnaké poradie na prvých troch miestach je aj v priebežnom poradí, v ktorom má Varga stratu na Andújara 2:43:25 h.

Na pretekárov čaká v utorok 9. etapa. Trať z mesta Ha'il do mesta Al-'Ula bude dlhá 639 km, z toho merané úseky budú tvoriť 417 km.Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: SITA.sk - Svitko skončil v ôsmej etape Rely Dakar na 10. priečke, Varga prišiel do cieľa tretí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.